Redmi K40 Serisindeki Modellerin Ekran Özellikleri Ortaya Çıktı

0

Xiaomi, Redmi K40 serisini önümüzdeki hafta itibariyle piyasaya sürecek. Şirket, şimdiye kadar yaklaşan modeller hakkında bazı özellikleri doğrulayan resmi tanıtım görselleri yayınladı. Bununla birlikte bugün de Redmi K40 serisindeki modellerin ekran özellikleri ortaya çıktı.

Redmi K40 modeli, kavisli olmayan düz bir ekran ile birlikte gelecek. Ancak bu ekran sırada bir ekran olamayacak. Redmi, yaklaşan modellerin ekranının sektördeki en iyilerden biri olduğunu iddia ediyor. Önceki nesle kıyasla daha yüksek parlaklık ve daha düşük güç tüketimine sahip olacaktır. Bununla birlikte ekran paneli konusunda daha yüksek görüntü kalitesine sahip olan E4 AMOLED tercih edilmektedir.

Redmi’nin üst yöneticisi Lu Weibing, paylaştığı bir gönderide Redmi K40 serisinin tüm modellerinde yalnızca bu yüksek kaliteli panelin olmayacağını söyledi. Aynı zamanda bu ekranların 120Hz yenileme hızına sahip olacağını da açıkladı. Yani bu durumda şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu seride yer alan hem standart hem de “Pro” modelde de 120Hz yenileme hızına sahip AMOLED ekran göreceğiz.

Başka bir gönderide ise akıllı telefonun ekranında yer alan kamera deliğine değinilmektedir. Cihazın ekranın üst bölümünde ortalanmış bir şekilde kamera deliği yer alacak. Bununla birlikte bu kamera deliği oldukça küçük boyutta olacaktır. Şirketten gelen bilgilere göre bu deliğin boyutu yaklaşık bir susam boyutundadır. Bu da 2mm civarında olduğuna işaret ediyor.

Ortaya çıkan son posterde ise cihazın ekran içi parmak izi tarayıcı ile geleceğini öğrendik. Bu tarayıcı için yeni nesil bir sensör tercih ediliyor. Böylece parmak izi tarama işlemi eski nesil sensörlere kıyasla çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Redmi K40 serisi, 25 Şubat’ta Çin’de tanıtılacak. Sadece etkileyici ekranlarla gelmeyecekler, aynı zamanda Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisine de sahip olacaklar.

“Redmi K40 Serisindeki Modellerin Ekran Özellikleri Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir