OPPO, İkincil Ekrana Sahip Bir Akıllı Telefon Tasarımı Patenti Aldı

0

OPPO‘nun son zamanlarda oldukça ilginç akıllı telefon tasarımı patentleri aldığını görüyoruz. Şirket, geçtiğimiz Kasım ayında katlanabilir bir yapıya sahip akıllı telefon patenti almıştı. Şimdi ise OPPO, arka kamera modülünde ikincil bir ekrana sahip akıllı telefon tasarımı patenti aldı. Bununla birlikte bu yazımızda söz konusu patentin detaylarını sizlere aktaracağız.

Bu patent için OPPO, Çin’deki Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi isimli kuruma bir başvuruda bulundu. Bu başvuru değerlendirildi ve 19 Şubat tarihinde tasarım patenti onaylandı. Bununla birlikte patentte yer alan görsellerin muhtemel tasarım görselinin nasıl olabileceğine de ışık tutmaktadır.

Aşağıdaki görselden de görebileceğiniz gibi akıllı telefonun arkasında dairesel formda bir kamera modülü ile geliyor. Ayrıca bu dairesel modülün ortasındaki bölümde ise yuvarlak ikincil kamera bulunmaktadır. Buna ek olarak patentte bu ikincil ekranın olası kullanım senaryolarına da değinilmektedir. Bu bölümde saat, tarih ve birtakım bildirimler gözükebilir.

Bununla birlikte patentteki tasarımda cihazın ön bölümünde kamera bulunmuyor. Bu nedenle ikincil kamera video ve fotoğraf kaydı yapılırken kontrol edebilmenize imkan tanımaktasınız. Böylece arka bölümdeki kaliteli kamera sensörleri sayesinde daha iyi seviyede çekimler yapabilmektesiniz.

Bu ikincil kamera dışında tasarım konusunda pek bir farklılık yok. Mevcut modellerle karşılaştırdığımızda tanıdık bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte şirketler bu tarz farklı tasarım patentlerini sıklıkla alıyorlar. Ancak bu patentlerin birçoğu nihai bir ürün ile sonuçlanmıyor. Dolayısıyla şirketin bu tasarımı gerçek bir cihaza aktarıp aktarmayacağını şu anda bilemiyoruz.

“OPPO, İkincil Ekrana Sahip Bir Akıllı Telefon Tasarımı Patenti Aldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir