Huawei Yöneticisi, Şirketin Neden Araba Üretmediğini Açıkladı

0

Huawei, geçtiğimiz gün Çin’in Shenzhen şehrinde bir “Küresel Analist Konferansı” düzenledi. Bununla birlikte şirketin üst düzey yöneticisi şirketin neden araba üretmediğini açıkladı. Üst düzey Huawei yöneticisi Xu Zhijun’a Huawei’nin neden araba üretmediği soruldu. Bu doğrultuda Xu Zhijun, bu konunun detaylarından bahsetti.

Zhijun, şirketin yapay zeka, otomasyon ve otomobil endüstrisinin elektrikli araçlara geçişi için akıllı araba yazılımlarına yatırımını artırmaya devam edeceğini söyledi. Ancak akıllı bağlantılı araçlar alanında yalnızca bir bileşen tedarikçisi olduğu için Huawei’nin sektördeki konumunun nispeten küçük olduğunu vurguladı.

Üst düzey yetkili ayrıca, otomobil üretmeme kararının uzun yıllar süren tartışmalardan sonra verildiğini belirtti. Görünüşe göre, şirket 2012’den beri otomobil endüstrisine girmeyi dahili olarak değerlendiriyor. Ayrıca aynı yıl, marka tarafından kurulan ‘Araçların İnterneti’ laboratuvarıyla o sıralarda otomobille ilgili araştırmalar da başladı. Aynı zamanda elektrikli araçlar, akıllı arabalar ve otonom sürüş sistemleri konseptleri üzerine çalıştıklarını da belirtelim.

O zamandan beri Xu Zhijun, Huawei’nin teknolojisinin otomobillerde giderek daha yaygın hale geldiğini söyledi. Ayrıca kendi kendine sürüş pazarındaki değerinin de arttığını belirtti. Bununla birlikte Huawei, otomobil üretmek yerine çeşitli otomobil üreticileriyle farklı teknolojiler konusunda iş birliği yapmaktadır. Aynı zamanda şirket yazılımın yanı sıra Huawei markalı otomobil elektronik ürünleri de üretmeyi planlıyor.

“Huawei Yöneticisi, Şirketin Neden Araba Üretmediğini Açıkladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir