Redmi K40 Pro Modelinin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

0

Xiaomi, Snapdragon 888 işlemcili ilk akıllı telefon modelini Mi 11 olarak piyasaya sürdü. Çinli şirket şimdi de yine aynı işlemciden güç alacak olan Redmi K40 Pro serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Redmi’nin yeni amiral gemisi modelleri 25 Şubat’ta düzenlenecek etkinlik ile piyasaya sürülecek. Etkinlik yaklaşırken şimdi de Redmi K40 Pro modelinin birtakım teknik özellikleri netleşti.

Şirket, resmi Weibo üzerinden paylaştığı görsel ile Redmi K40 serisinin kamera tasarımını ortaya çıkardı. Ayrıca bu detaylar, geçen hafta TENAA’da ortaya çıkan bilgiler ile de tamamen uyumludur. Paylaşılan görselde yer alan kamera modülünde iki adet büyük kamera sensörü yer alıyor. Buna ek olarak daha küçük boyutlu yardımcı kamera da bulunuyor. Bununla birlikte Redmi K40 Pro modelinde 108MP birincil kameranın olacağını da hatırlatalım.

Buna ek olarak Xiaomi, Redmi K40 serisindeki modellerde Qualcomm’un Snapdragon 888 5G işlemcisinin yer alacağını da resmen onayladı. Ancak sızıntılara göre yalnızca “Pro” modelde bu işlemci mevcut olacak. Ayrıca standart K40 modelinde ise Snapdragon 870 işlemcisinin yer alacağı söylenmektedir. Ancak bunların sadece bir söylentiden ibaret olduğunu belirtelim. Tüm resmi detayları zaten birkaç gün içerisinde öğreniyor olacağız.

Bununla birlikte yaklaşan modeller bazı farklı teknik özellikleri de ortaya çıktı. Şirketin resmi paylaşımına göre Redmi K40 serisindeki modellerde Wi-Fi 6 desteği yer alacak. Bu destek ile birlikte akıllı telefon, 3.5Gbps indirme hızlarına ulaşabilecek. Buna ek olarak akıllı telefon merkezi kamera delikli bir ekran ile gelecek. Bu ekran, yüksek tazeleme hızını da destekleyecektir.

Redmi K40 modelinde 4.500mAh kapasiteli batarya mevcut olacak. K40 Pro modelinde ise daha büyük olan 5.000mAh batarya yer alacak. Bu bataryaların destekleyeceği hızlı şarjlar ise önümüzdeki günlerde belli olacak. Bununla birlikte Redmi K40 serisinden yeni detaylar geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“Redmi K40 Pro Modelinin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir