ASUS ROG Phone 5 Modeli, 10 Mart Tarihinde Tanıtılacak

0

ASUS, resmi ROG internet sitesi üzerinde yaklaşan akıllı telefon modeli hakkında ipucu veren bir sayfa yayınladı. Bu sayfada yaklaşan modelin isminin yanı sıra tanıtım tarihi de yer alıyor. Buna göre yaklaşan akıllı telefon modeli ASUS ROG Phone 5 olarak isimlendirilecek. Bununla birlikte ROG Phone 5, 10 Mart tarihinde tüm özellikleri ile birlikte tanıtılacaktır.

ROG Phone 5 için hazırlanan resmi internet sayfasında şimdilik teknik özellikler konusunda bir bilgilendirme yer almıyor. Görünüşe göre 4 rakamı şirket için olumsuz bir şey ifade ediyor. ROG Phone 4 yerine direkt olarak “5” modeline geçiş yapılıyor. Ayrıca şirket tarafından özellikler konusunda bir duyuru yapılmamış olsa da çeşitli raporlar yaklaşan modelin muhtemel özelliklerini ortaya koyuyor.

Bu raporlara göre akıllı telefon 144Hz yenileme hızına sahip 6,78 inç boyutunda ekrana sahip olacak. Bu ekran için OLED panel tercih edilecek. Ayrıca cihaza Qualcomm’un Snapdragon 888 5G mobil yonga seti güç verecek. Bununla birlikte 8GB ve 16GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği mevcut olacak. TENAA listesine göre telefonda 65W hızlı şarj destekli ve 6.000mAh kapasiteli bir batarya yer alacak.

Ayrıca cihazın kamera özellikleri konusunda da birtakım bilgiye sahibiz. Raporlara göre cihazda üçlü kamera kurulumu göreceğiz. Bu kamera kurulumu içerisinde 64MP ana kamera sensörü mevcut olacak. Bununla birlikte cihazın arkasında fotoğraf çekerken kendinizi görebilmenizi sağlayan küçük bir ikincil ekran yer alacaktır. Açıkçası bu trendi diğer şirketler tarafından da görmeyi bekliyoruz.

Bu özellikler ASUS_I005DA varyantına aittir. TENAA sertifika kuruluşu, başka bir varyantın ASUS_I005DB model numarasına sahip olduğunu da onayladı. Bununla birlikte sonu “B” ile biren model, tasarım açısından daha düşük bir versiyon gibi görünmektedir. Diğer modele kıyasla daha düşük özelliklere sahip olup olmayacağı şimdilik belli değil. Ancak kısa süre içerisinde tüm bu detayları öğreniyor olacağız.

“ASUS ROG Phone 5 Modeli, 10 Mart Tarihinde Tanıtılacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir