POCO M2 Pro Modeli, Android 11 Güncellemesi Alıyor

0

Xiaomi, geçmişte tanıttığı daha fazla akıllı telefon modeli için Android 11 güncellemesini dağıtmaya devam ediyor. Şimdi de şirketin çok satan akıllı telefonlarından biri olan POCO M2 Pro modeli Android 11 güncellemesi alıyor. 2020 yılının ikinci yarısında piyasaya sürülen cihaz, bu güncellemeyle birlikte yeni özelliklere kavuşuyor.

POCO M2 Pro modeli, Android 10 tabanlı MIUI 11 ile piyasaya sürüldü. Qualcomm Snapdragon 720G’den güç alan cihaz, özellikleri ve fiyatıyla birlikte çok tercih edilen modeller arasında yer aldı. Bununla birlikte akıllı telefon, daha sonrasında MIUI 12 güncellemesini aldı. Aynı zamanda kullanıcılar şimdiye kadar Android 11 güncellemesini sabırsızlıkla bekliyorlardı.

Xiaomi şu anda yeni güncellemeyi göndermeye başladı. Bu sayede arayüz iyileştirmeleri ve bazı hata güncellemeleri POCO M2 Pro kullanıcılarına geliyor. Bununla birlikte güncelleme şimdilik yalnızca Hindistan versiyonundaki kullanıcılar için kullanılabilir durumda. Yeni güncelleme ile birlikte şu anda Android 11’e sahip olan cihazın Android 12 ve MIUI 13 güncellemelerini alma ihtimali de bulunmaktadır.

Buna ek olarak Hindistan kullanıcıları için yayınlanan güncelleme, V12.0.1.0.RJPINXM yapı numarası ile gönderilmektedir. Şu anda sınırlı bir güncelleme olsa da yakında diğer bölgeler için de güncellemenin gönderileceğini söyleyebiliriz. Ayrıca Türkiye’ye de bu güncelleme kısa süre içerisinde gelecektir.

OTA yoluyla gönderilen güncellemenin gelip gelmediğini cihazınızın “Ayarlar” uygulamasından kontrol edebilirsiniz. Bunun için ayarlardaki “Güncelleme > İndir ve Kur” yolunu izlemeniz yeterlidir. Eğer güncelleme ayarlarında herhangi bir güncelleme gözükmüyorsa bu güncellemenin henüz sizin cihazınıza ulaşmadığı anlamına gelmektedir. Bu nedenle güncelleme için biraz daha beklemeniz gerekiyor.

“POCO M2 Pro Modeli, MIUI 12.5 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir