POCO M2 Modeli, MIUI 12.5 Güncellemesi Alıyor

Xiaomi, geçmişte tanıttığı daha fazla akıllı telefon modeli için MIUI 12.5 güncellemesini dağıtmaya devam ediyor. Şimdi de şirketin çok satan akıllı telefonlarından biri olan POCO M2 modeli MIUI 12.5 güncellemesi alıyor. 2020 yılında piyasaya sürülen orta seviye akıllı telefon modeli, bu güncellemeyle birlikte yeni özelliklere kavuşuyor.

Xiaomi’nin POCO M2 modeli, Android 10 tabanlı MIUI 11 ile piyasaya sürüldü. MediaTek Helio G80’den güç alan cihaz, sahip olduğu özellikleriyle çok tercih edilen modeller arasında yer aldı. Bununla birlikte akıllı telefon, daha sonrasında MIUI 12 güncellemesini aldı. Xiaomi şu anda yeni güncellemeyi göndermeye başladı.

Gelen yeni güncellemede Ağustos 2021 güvenlik iyileştirmeleri de cihaza sunulmaktadır. Bu sayede arayüz iyileştirmeleri ve bazı hata güncellemeleri POCO M2 kullanıcılarına geliyor. Bununla birlikte güncelleme şimdilik yalnızca “Hindistan Sürümü” kullanan kullanıcılar için kullanılabilir durumda. Ayrıca bu güncelleme ile birlikte MIUI 12.5’in yanı sıra Android 11 güncellemesi de cihaza gelmektedir.

Buna ek olarak Hindistan kullanıcıları için yayınlanan güncelleme, V12.5.1.0.RJRINXM yapı numarası ile gönderilmektedir. Şu anda sınırlı bir güncelleme olsa da yakında diğer bölgeler için de güncellemenin gönderileceğini söyleyebiliriz. Ayrıca Türkiye’ye de bu güncelleme kısa süre içerisinde gelecektir.

OTA yoluyla gönderilen güncellemenin gelip gelmediğini cihazınızın “Ayarlar” uygulamasından kontrol edebilirsiniz. Bunun için ayarlardaki “Güncelleme > İndir ve Kur” yolunu izlemeniz yeterlidir. Eğer güncelleme ayarlarında herhangi bir güncelleme gözükmüyorsa bu güncellemenin henüz sizin cihazınıza ulaşmadığı anlamına gelmektedir. Bu nedenle güncelleme için biraz daha beklemeniz gerekiyor.

“POCO M2 Modeli, MIUI 12.5 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.