Redmi K20 Modeli, MIUI 12.5 Güncellemesi Alıyor

0

Xiaomi, geçmişte tanıttığı daha fazla akıllı telefon modeli için MIUI 12.5 güncellemesini dağıtmaya devam ediyor. Şimdi de şirketin çok satan akıllı telefonlarından biri olan Redmi K20 modeli MIUI 12.5 güncellemesi alıyor. 2019 yılının ilk yarısında piyasaya sürülen cihaz, bu güncellemeyle birlikte yeni özelliklere kavuşuyor.

Redmi K20 modeli, Android 9.0 Pie tabanlı MIUI 11 ile piyasaya sürüldü. Qualcomm Snapdragon 730’dan güç alan cihaz, özellikleri ve fiyatıyla birlikte çok tercih edilen modeller arasında yer aldı. Bununla birlikte akıllı telefon, MIUI 12 güncellemesini aldı. Aynı zamanda daha sonrasında Android 10 ve Android 11 güncellemeleri de gönderildi.

Xiaomi şu anda yeni güncellemeyi göndermeye başladı. Bu sayede arayüz iyileştirmeleri ve bazı hata güncellemeleri Redmi K20 kullanıcılarına geliyor. Bununla birlikte güncelleme şimdilik yalnızca Çin versiyonundaki kullanıcılar için kullanılabilir durumda. Şu anda Android 11’e sahip olan cihazın Android 12 ve MIUI 13 güncellemelerini alma ihtimalinin ise düşük olduğunu belirtelim.

Buna ek olarak Çin kullanıcıları için yayınlanan güncelleme, V12.5.1.0.RFJCNXM yapı numarası ile gönderilmektedir. Şu anda sınırlı bir güncelleme olsa da yakında diğer bölgeler için de güncellemenin gönderileceğini söyleyebiliriz. Ayrıca Türkiye’ye de bu güncelleme kısa süre içerisinde gelecektir.

OTA yoluyla gönderilen güncellemenin gelip gelmediğini cihazınızın “Ayarlar” uygulamasından kontrol edebilirsiniz. Bunun için ayarlardaki “Güncelleme > İndir ve Kur” yolunu izlemeniz yeterlidir. Eğer güncelleme ayarlarında herhangi bir güncelleme gözükmüyorsa bu güncellemenin henüz sizin cihazınıza ulaşmadığı anlamına gelmektedir. Bu nedenle güncelleme için biraz daha beklemeniz gerekiyor.

“Redmi K20 Modeli, MIUI 12.5 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir