Kömür Fiyatlarına Yüzde 60 İndirim Geldi! Türkiye'de Kömür Fiyatlarında Son Durum Nedir?

0

Rusya’da Başbakan Birinci Yardımcısı Andrey Belousov’dan gelen açıklama dikkatleri üzerine çekti. Öyle ki güncel gelişmelerle birlikte çeşitli ifadelere yer veriliyor. Kömür fiyatlarına ilişkin merak edilenler yanıt bulacak. Kömürdeki indirim sonrasında Belousov’un açıklamaları dikkat çekti. Peki ya Rusya’ya uygulanan yaptırımla birlikte kömür fiyatları ne kadar düştü?

%60 Ucuza Satılıyor

Kömür fiyatlarının %60 ucuza satılmasının hemen ardından çeşitli ifadelere yer verildi. Belousov’dan gelen açıklamalarda “Kömür ihracatında yüzde 50 ila 60 indirim uyguluyoruz. Şirketlerimiz kömürü piyasa fiyatının yaklaşık yarı fiyatına satmak zorunda kalıyor. Ancak yine de kar ediyorlar.” ifadesine yer verilmesi dikkat çekti.

Ağustos Ayında Yaptırıma Başlanmıştı!

Avrupa Birliği’nin Rusya’ya yaptığı kömür ithalat yaptırımı, Ağustos ayından itibaren başlamıştı. Bu gelişme sonrasında çeşitli detaylara yer verildi. Dolayısıyla merak edilenler de yanıt buluyor. Öyle ki güncel detaylarla beraber bilinmeyenler hakkında konuşacağız. Rusya’daki kömür fiyatları ile ilgili bizleri neler beklemekte yanıt bulacak.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir