Hataysporlu Kevin Soni: Sabah Namazı Hayatımı Kurtardı! Kamerunlu Futbolcu Depremi Böyle Anlattı!

Hataysporlu Kevin Soni deprem anını anlattı. Hatay’da depremi yaşayan Kamerunlu futbolcu Kevin Soni sabah namazının hayatını kurtardığını açıkladı.

 

Merkez üssü Kahramanmaraş (Pazarcık, Elbistan) olan ve 10 ili vuran depremler birçok vatandaşın psikolojisini olumsuz etkiledi. Deprem sonrası travma yaşadığını açıklayan futbol camiasından Kevin Soni depreme Hatay’daki evinde yakalandı. Depremden sonraki günlerde uyuyamadığını ve sürekli yerin sallandığını hissettiğini belirten Kevin Soni deprem anında yaşadıklarını anlattı.

 

Deprem anında dünyanın sonunun geldiğini düşünen ve her şeyin ne kadar boş olduğunun altını çizen Kevin Soni, “Yanımda insanların öldüğünü gördüm. Herkes evini ve arabasını bırakıp sığınacak yer arıyor. Bir film sahnesi gibi korkutucuydu. Müslüman ve çok inançlı biriyim. O gün 06.40’a kadar sabah namazını beklemek istedim. Uyusaydım muhtemelen ölmüş olacaktım. 17 katlı bir binaydı ve 7. kattaydım. İki gün yemek yemedik, sadece suyumuz vardı. Çocukları, kadınları ve yaşlıları kurtarmaya çalıştık” ifadelerine yer verdi.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir