AVM'lerde Ödediğiniz Otopark Ücretini Geri Alabilirsiniz! Kimse Bu Bilgileri Bilmiyor ve Uygulamıyor!

İstanbul’da bazı alışveriş merkezlerinin yasa dışı olduğu halde otoparkta park halindeki araçların sürücülerinden para aldığı ortaya çıktı. Alınan karara göre alışveriş merkezlerinde ilk 3 saat otoparkın ücretsiz olması gerekirken bazı alışveriş merkezlerinin bu karara uymadığı ortaya çıktı. AVM’ler kendileri için adeta bir gelir kaynağı olurken, sürücülerin ödedikleri parayı geri alabildiği öğrenildi.

AVM otoparklarında ilk 3 saat ücretsizdir. Bazı alışveriş merkezi yöneticileri, otoparkları gelir kaynağına çevirenler olduğu için cezai yaptırımlarla karşılaşıyor. Otoparkta aracını bırakan sürücülerden ücret alıyorlar. Hatta bazılarının girişte fiyat listesi bile var. Paranızı geri alma seçeneğiniz var.

1-2 SAAT 35 TL, 2-3 SAAT 65 TL

Bazı AVM otoparklarında ilk 3 saat ücretsiz denilirken, süresi ne olursa olsun sürücüden ücret alınıyor. Bir alışveriş merkezinde 1-2 saat 35 TL, 2-3 saat 65 TL alıyorlar. Bir şoför yarım saat kalmasına rağmen 25 TL ödediğini söyledi. Yasal olmasa da bazı AVM’lerin uyguladığı sistemin cezai yaptırımı var ama şikayet gelirse o ceza uygulanacak.

PARAYI GERİ İSTEYEBİLİRSİNİZ!

ATV Haber’in haberine göre sürücülerin ödenen parayı alması için CİMER’e veya Alo 173’e şikayette bulunması veya tüketici hakem heyetine başvurması yeterli.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir