Xiaomi Redmi 8 Modeli Android 10 Güncellemesi Alıyor

0

Xiaomi, şu anda kısa süre önce tanıttığı MIUI 12 güncellemesini akıllı telefonlarına göndermek konusunda oldukça meşgul durumda. Şirket bir yandan arayüzünün yeni sürümünü cihazlara ulaştırmak konusunda çalışırken, bir yandan da eski modellerine Android 10 güncellemesini yollamak konusunda çaba sarf etmektedir. Bu noktada Xiaomi, Redmi 8 modeli için nihayet Android 10 güncellemesini ulaştırıyor.

Redmi 8 modeli, geçtiğimiz Ekim ayında Android 9 işletim sistemi ile piyasaya sürüldü. Redmi 9 tanıtıldığı için eski model olarak bahsettik ancak aslında yeni bir model sayılır. Bu nedenle Android 10 güncellemesine kavuşmuş olması bu cihazı kullanan büyük bir kullanıcı kitlesi için mutluluk vericidir.

Xiaomi, Redmi 8 için en yeni Android 10 güncellemesini gönderse de cihaz hala MIUI 12 arayüzüne kavuşamıyor. Henüz sayılı cihaz için gönderilen MIUI 12 güncellemesini almak için birkaç ay daha bekleyecek gibi görünüyor. Cihaz şu anda MIUI 11 arayüzünü kullanmaktadır. Akıllı telefonun güncel arayüz sürümü ise 11.0.1.0 QCNCNXM şeklindedir.

Xiaomi, Redmi markası altında sunduğu akıllı telefon modelini güncel tutmaya devam ediyor. Bu kapsamda Android 10 güncellemesi ile birlikte cihaza ayrıca Haziran 2020 Android güvenlik yamalarını da gönderiyor. Bu yama ile birlikte çeşitli güvenlik açıkları ve performans iyileştirmeleri geliyor.

Redmi 8 modlei için gönderilen Android 10 güncellemesi şu anda sadece Çin’deki kullanıcılar için gönderilmektedir. Ancak güncellemenin bir bölgede başlamış olması diğer ülkelere de kısa süre içerisinde bu güncellemenin sunulacak olmasına işaret etmektedir. Bu bağlamda yakın zamanda global kullanıcıların da bu güncellemeyi alacağını söyleyebiliriz.

“Xiaomi Redmi 8 Modeli Android 10 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir