Redmi Note 8 Pro, Global MIUI 12 Kararlı Beta Güncellemesi Alıyor

0

Xiaomi, birkaç haftadır yeni tanıttığı özelleştirilmiş arayüzü MIUI 12‘yi uygun akıllı telefon modellerinde gönderiyor. Şirket, şimdiye kadar hemen hemen tüm desteklenen modeller için en az bir beta yapısı paylaştı. Şimdi ise Redmi Note 8 Pro modelinin global kullanıcıları için MIUI 12 Kararlı Beta güncellemesi gönderilmektedir.

Redmi Note 8 Pro modeli için gönderilen MIUI 12 Kararlı Beta güncellemesi sadece global varyant için kullanılabilir durumda. Yani Çin sürümünü kullandığınız bir cihazınız var ise bu güncellemeyi o telefona kuramazsınız. Xiaomi tarafından gönderilen güncellemenin yapı numarası ise V12.0.0.4 QGGMIXM şeklindedir. Bu yapı numarası ile gelen güncellemenin boyutu 632MB olarak belirtilmektedir.

Xiaomi, beta sürümü için kayıt yaptırmış Mi hesabına sahip olan kullanıcılara bu güncellemeyi göndermeye başladı. Normalde Xiaomi ve Redmi modelleri için gönderilen MIUI derlemeleri özel Recovery Mod ile birlikte cihaza yüklenebilmekteydi. Ancak şu anki sürüm Beta güncellemesi olarak gönderildiği için bu yolla ne yazık ki güncellenemiyor. Kurulum için beta kaydı yapılmış Mi Hesabına sahip olmanız gerekiyor.

Xiaomi’nin beta güncellemesinde böyle harici bir kurulumu engellemesinin önemli bir sebebi var. Henüz beta aşamasında olan bu güncellemelerin farklı kurulum şekilleriyle cihaza flaşlanması bazı sorunları da beraberinde getirebiliyor. Bu nedenle Xiaomi hiçbir kullanıcının sıkıntı yaşamaması ve cihazını “brick” ismi verilen kilitlenmeye maruz bırakmaması için bu yöntemi izliyor.

“Redmi Note 8 Pro, Global MIUI 12 Kararlı Beta Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir