Xiaomi Mi 11 Ultra’da Samsung’un 50MP Kamera Sensörü Bulunacak

0

Xiaomi, geçtiğimiz aylarda Mi 11 serisinin ilk üyesi olan Mi 11 modelini piyasaya sürdü. Şimdi ise gözler daha yüksek özellikli olan Mi 11 Ultra modeline çevrilmiş durumdadır. Yaklaşan modelin üçlü arka kamera kurulumu ile birlikte gelmesini bekliyoruz. Cihazın kamera detayları ile ilgili yeni bir sızıntı ortaya çıktı. Bu sızıntıya göre Xiaomi Mi 11 Ultra’da Samsung’un yeni tanıttığı 50MP ISOCELL GN2 kamera sensörü yer alacak.

Ayrıca Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modeli, bu kamera sensörünü kullanan ilk akıllı telefon modeli olacaktır. Söylentiler ile birlikte Mi 11 Ultra modelinin arka kamera kurulumu da ortaya çıktı. Bu doğrultuda cihazın arkasında 50MP ana kamera, 48MP ultra geniş açılı kamera ve 48MP telefoto kamera olmak üzere üçlü bir kurulum mevut olacak.

Ayrıca bu sızıntıların sağlam kaynaklardan geldiğini söyleyebiliriz. Xiaomi, son iki yıldır Güney Koreli teknoloji devi Samsung ile sıkı bir iş birliği içerisindedir. Çinli akıllı telefon üreticisi, genel olarak Samsung’un kamera sensörlerini diğer firmalardan önce cihazlarında kullanıyor. Samsung da muhtemelen buradan elde edilen geri bildirimlere göre kendi cihazlarında bu sensörleri kullanmaktadır.

Ocak 2019’da Redmi Note 7, Samsung GM1 sensörü ile gelen 48MP kameralı ilk telefon oldu. Ardından 64MP GW1 sensörüyle dünyada ilk sırada Redmi Note 8 Pro, ardından 108MP ISOCELL HMX sensörlü ilk Xiaomi Mi CC9 Pro modelleri piyasaya sürüldü. Kısacası Xiaomi, genel olarak Samsung’un yeni sensörlerini tercih eden ilk firma olmaktadır.

Buna ek olarak her geçen gün şirketin yaklaşan modeli ile ilgili yeni detaylar geliyor. Ayrıca bu bilgileri olabildiğince hızlı şekilde sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Mi 10 Ultra modeli, kamerası ile oldukça ilgi çekmişti. Bununla birlikte yaklaşan Mi 11 Ultra modelinin de kamerası ile iyi işler ortaya koyacağını düşünüyoruz. Ayrıca Mi 11 Ultra hakkında yeni bilgilerden haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin.

“Xiaomi Mi 11 Ultra’da Samsung’un 50MP Kamera Sensörü Bulunacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir