TBMM'den Tüm Emeklilere İkramiye Müjdesi: 5.000+5.000+15.000 TL Ek Ödeme Onaylandı!

TBMM Onayı ile Tüm Emeklilere Ek Ödeme Müjdesi

TBMM’nin onayıyla, Şubat ayında emekli maaşı alan tüm vatandaşlara müjdeli bir haber verildi. Emeklilere yapılacak olan ek ödemeler kapsamında, IBAN numaralarına 5.000+5.000+15.000 TL tutarında ödeme yapılacak. Bu haber, emekliler arasında büyük bir sevinçle karşılandı.

Zamlı Maaş Ödemeleri Başladı

SSK, Bağ-Kur, 4C ve EYT emeklileri için Şubat ayında zamlı maaş ödemeleri başladı. Yapılan zam oranı %49.25’e ulaşırken, en düşük emekli maaşı tutarı da 10.000 TL olarak belirlendi. Ocak ayında eksik yatan maaşlar için ise Şubat ayında zam farkı ödemeleri gerçekleştirildi. Bu kapsamda, emekli maaşı alan vatandaşlar, Şubat ayında tam zamlı maaşlarını alacaklar.

Emekli Bayram İkramiyesine Zam Kesinleşti

Emekli bayram ikramiyesine her yıl zam yapılmakta olup, bu yıl da durum farklı olmadı. Yapılan açıklamalara göre, Ramazan bayramı öncesi emekli bayram ikramiyesi tutarı her bayram öncesi olduğu gibi 5.000 TL olarak belirlendi. Böylelikle, emeklilere toplamda 10.000 TL ikramiye ödemesi yapılacak.

Bankalardan Ekstra Ödeme Desteği

Emekli maaşı alan vatandaşlar için bankalar da ekstra ödeme desteği sağlamaktadır. 2024 Ocak ayında yapılan emekli zammı sonrasında, bankaların promosyon miktarları da arttırıldı. Özellikle ING Bank ve Türkiye Finans, 10.000 TL ve üstü maaş alan emeklilere 15.000 TL’lik promosyon miktarları ile destek vermektedir.

Ödemeler Bayram Öncesi Yapılacak

Emeklilere yapılacak olan ek ödemeler, bayram öncesinde gerçekleştirilecek. Bu kapsamda, emekli maaşlarına ek olarak 5.000 TL’lik bayram ikramiyesi ve 15.000 TL’lik promosyon desteği ödemeleri yapılacak. Emeklilerin bu ödemelerden yararlanabilmesi için gerekli başvuruları yapmaları gerekmektedir.

Bu gelişmeler, emekli maaşı alan vatandaşlar arasında büyük bir memnuniyetle karşılanırken, emeklilere sağlanan ek desteklerin maddi anlamda büyük bir kolaylık sağladığı görülmektedir

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir