Sıfır Otomobillere ÖTV İndirimi Geliyor! Otomobil Fiyatları Düşecek mi?

0

Otomobilde ÖTV matrah güncellemesi ve çok daha fazlasına ilişkin merak edilenler aktarılıyor. Öyle ki güncel detayları sizlerle paylaşacağız. Bu noktada bizleri neler beklemekte yanıt bulacak. Çeşitli detayların yanı sıra bu konuda yapılan açıklamalarda büyük dikkat çekiyor. Dolayısıyla otomobildeki ÖTV matrah değişikliğine dair son açıklamalar büyük ses getirebilir. Artan otomobil fiyatlarına ek olarak piyasanın hafiflemesi ve araçların daha uygun fiyata satılması hedeflenmekteydi.

ÖTV Matrahı Düşecek mi?

ÖTV matrahına ilişkin Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) Başkanı Cengiz Eroldu’dan açıklama geldi. Eroldu ifadesinde otomobil fiyatlarındaki güncel gelişmelere yer verdi ve

“Üreticinin 10 TL maliyet artışı yaptığı bir araç, yüksek ÖTV’den dolayı 20 TL olarak piyasaya çıkıyor. Bu tabii ki, Türk müşterisinin alım gücüne önemli oranda olumsuz bir etki yapıyor. Ben şahsen ÖTV matrahlarının güncellenmesine ihtiyaç olduğu görüşündeyim. Fakat böyle bir değişikliğin olacağını beklemiyorum. Diğer yandan, bu yöndeki söylentiler, iç piyasaya zarar veriyor. Çünkü bunları dikkate alarak bazı müşterilerde erteleme kararları olabiliyor. Bu mutlaka yönetmemiz gereken bir konu” açıklamasında bulundu.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir