Otokar, Sipariş Edilen 50 Adet Otobüsü Malta’ya Gönderdi

0

Otokar, siparişi verilen tam 50 adet sağdan direksiyonlu kent otobüsünün Malta’ya teslimatını gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen bu teslimat ile Otokar’ın Malta caddelerinde seyreden otobüs sayısı 300 adet oldu.

Otokar son zamanlarda dünya çapında etkili olan olumsuzluklardan yara almadan hızlı bir şekilde ihracata devam ediyor. Ülkemizde yapılan üretimlerin dışında Otokar, İspanya’dan Almanya’ya, Fransa’dan Belçika, İtalya ve Romanya’ya kadar dünyanın dört bir yanında milyonlarca yolcuya güvenli ve konforlu bir seyahat imkanı sunmaya devam ediyor.

Otokar, Malta’dan aldığı son 50 adet sağdan direksiyonlu kent şehir içi otobüsü siparişini de başarılı bir şekilde teslim etti.

Turizm bakımından zengin bir lokasyona sahip olan Malta’da Otokar markası adı altındaki otobüslerin sayısı 300 adet civarına yaklaşırken, gerçekleştirilmiş olan teslimat törenine Malta Başbakanı Robert Abela, Malta Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Ian Borg ve Malta Public Transport (Malta Toplu Taşıma) Yönetim Kurulu Başkanı Felipe Cosmen katılım sağladı.

Törende konuşan Malta Başbakanı Robert Abela, yeni ve modern otobüslere son yıllarda yapılan büyük yatırımlar sayesinde toplu taşımacılık alanında son yıllarda büyük bir sıçrama yaşandığını kaydetti. Malta Başbakanı, Malta Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Ian Borg ise Malta Public Transport tarafından yapılmış olan yatırıma övgüde bulundu. Başbakan, Malta’daki otobüs filosunun Avrupa’daki en yeni ve çevre dostu olanların arasında yer aldığını belirtti.

“Otokar, Sipariş Edilen 50 Adet Otobüsü Malta’ya Gönderdi”, haberi hakkındaki düşüncelerinizi alt tarafta bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir