Memur ve Emekli Maaşlarına Ek Zam Gündeme Yeniden Geldi! Memur ve Emekliye Ek Zam Gelecek mi? Açıklama AK Partiden Geldi!

0

Memur ve emekli maaşlarına bir zam daha gündeme geldi. Yüzde 30 zam sonrası sandık önünde yeni zam için çalışmalara başlayan AKP’nin perde arkasından konuşuldu. Ek zam oranında yüzde 15’lik bir artışın masada olduğunu söyleyerek, memur ve emeklileri yüzde 45’e çıkarmayı hedefliyor. Söz konusu ek artışın tarihi bile belli.

Memur ve emeklilere yapılan yüzde 30’luk zamdan sonra daha fazla zam talebiyle ilgili yoğun tartışmalar başladı. Yetkilileri ve emeklileri sevindiren haber, Ankara’nın kulislerinden sızdı. AK Parti çalışanları yeni zam için düğmeye bastı.

MEMUR VE EMEKLİ MAAŞINA EK ZAM!

Artan emekli ve memur maaşları henüz ödenmezken, iktidar kanadının açıklamaları bir başka maaş zammı olarak yorumlanıyor. Milyonların beklentisi sandık gelmeden bir zam daha.

Yüzde 30’luk artışla en düşük memur maaşı 11 bin 848 TL, en düşük memur emekli maaşı ise 7 bin 90 TL oldu. En düşük emekli maaşı 5 bin 500 TL’ye yükseldi.

EK ARTIŞIN TARİHİ BİLE AYARLANDI

Duyulan bilgilerde yer alan bilgilere göre seçim için olası tarihler 30 Nisan, 7 Mayıs ve 14 Mayıs olurken, ek zam için müjdenin Mart ayı ortalarında verilmesi bekleniyor.

MASA ÜZERİNDE YÜZDE 15 İLAVE

Çarpıcı artış oranı ise yüzde 15. Yani memur ve emeklilerin maaş zammı yüzde 45’i bulacak.

AK Parti’nin gündemindeki ek zam için yapılan çalışmaların Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulması bekleniyor.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir