Lutfullah Kayalar, Çorum’da 20 yıl sonra büyük bir coşku ve kalabalık İle Karşılandı..

Türkiye’nin yetiştirdiği önemli siyasetçilerden Tarım Orman ve Köyişleri eski Bakanı Lutfullah Kayalar, Çorum’da 20 yıl sonra büyük bir coşku ve kalabalık tarafından karşılandı. Ziyaret yoğun ilgi ve istişare trafiği ile geçti.

Merkez sağ siyasetinin önemli isimlerinden, Anavatan Partisi kurucularından olan Tarım Orman ve Köyişleri eski bakanlarından Luftullah Kayalar, Çorum Ticaret Borsası ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ziyaretlerinde bulundu. Ziyaretlerde tarım ve hayvancılığın durumu konuşulurken, merkez ce ilçelerden gelen siyasetçiler Bakan Kayalar’la istişare fırsatı buldu.

YOĞUN TRAFİK BÜYÜK İLGİ

Bakan Lutfullah Kayalar’ın Çorum programı yoğun katılımla gerçekleşirken oluşan atmosfer bir bakanın şehir ziyaretini aratmadı.

Kayalar, ilk olarak Çorum Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat’ı makamında ziyaret etti. Yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyaret verimli bir atmosferde gerçekleşti.

Ziyarette geçtiğimiz üretim sezonu ile üreticinin durumu konuşuldu.

ESNAF TEŞKİLATINDA ESNAFI KONUŞTU

Kayalar’ın ikinci ziyaret durağı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Gür oldu. Burada Çorum başta olmak üzere ülkemizdeki esnaf ve sanatkarın içinde bulunduğu durum konuşuldu.

Samimi bir ortama gerçekleşen ziyarette Başkan Gür, Bakan Lufullah Kayalar’a günün anısına çini tabak hediye etti.

TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDA AKŞAM YEMEĞİ

Tarım Orman ve Köyişleri eski Bakanı Lutfullah Kayalar’ın yoğun programı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal’ın akşam yemeği davetine katıldı.  

Birlik ve beraberlik vurgusu yapılan yemekte samimi diyaloglar yaşandı.

Çorum programı kapsamında basın kuruluşlarını da ziyaret eden Kayalar, Ticaret ve Sanayi Odası salonunda eski Çorum belediye başkanı, eski il başkanı, ilçe başkanları, il genel meclisi üyelerinin yer aldığı yaklaşık 150 kişiden oluşan heyetle bir araya geldi. Siyasi gündemin konuşulduğu buluşmada dünden bu güne Türkiye siyaseti de değerlendirildi.

ORTA ANADOLU’NUN KARADENİZE AÇILAN KAPISI

Tarım Orman ve Köyişleri eski Bakanı Lutfullah Kayalar, Çorum’un Orta Anadolu’nun Karadeniz’e açılan kapısı olduğunu söyledi.

“Komşu illerin insanlarıyız. Bir noktadan bakarsak öz toprağın insanıyız” diyen Kayalar; “Çorum’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdik. Çorum’a gelmemizin asıl nedeni epeyce bir süredir Türkiye’nin 20’nin üzerindeki ilinde daha önce siyaset yaptığımız, sorumluluğu birlikte paylaştığımız, teşkilat mensubu arkadaşlarımız, belediye başkanlarımız, milletvekillerimizle hem bir hasret giderme hem de önümüzdeki dönemle ilgili düşüncelerini müzakere edebilmektir” dedi.

 

Türkiye’nin yeni bir döneme girdiğine dikkat çeken Lütfullah Kayalar, “2023’te demokrasinin en güzel göstergelerinden biri olan ve inşallah sıkıntısız bir şekilde geçirilmesini Yüce Allah’tan niyaz ettiğim bir seçim dönemine giriyoruz. Bu buluşmanın en büyük nedenlerinden biri de geçmiş dönemde siyaset yapan ve Anavatan Partisi gibi Türkiye ‘de birliği ve beraberliği hoşgörüyü ön planda tutan, halkımızın refahını düşünen ve bunları hiç bir şekilde ayrım yapmadan gerçekleştiren kurucumuz Sayın Rahmetli Turgut Özal ile birlikte mücadele verdik. Şimdi yeni bir döneme girdik” açıklamalarında bulundu.

Kayalar toplantı sonunda katılımcıları dinleyerek seçimler hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir