Lenovo K13 Modelinin Tasarımı ve Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

0

Lenovo‘nun yaklaşan K13 modeli, birkaç gün önce Bluetooth SIG tarafından onaylandı. Şimdi ise Lenovo K13 modelinin tasarım detayları ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı. 4G LTE desteğine sahip olacak olan cihaz, Android 10 işletim istemi ile birlikte gelecek. Ayrıca yaklaşan cihazın Moto E7i Power’ın yeniden yapılandırılmış bir versiyonu olabileceği de düşünülüyor.

Android 12 işletim sisteminin kararlı sürüme kavuşması için önümüzde pek de bir zaman kalmadı. Ancak bu cihazın buna rağmen Android 10 ile gelecek olması gerçekten hayal kırıklığı yaratıyor. Bununla birlikte Lenovo K13’ün tasarım detaylarının da ortaya çıktığını belirtmiştik. Cihazın iki renk seçeneğine sahip olduğunu sergileyen bir görsel ortaya çıktı. Bu görselde kırmızı ve mavi renk seçenekleri bulunuyor.

Akıllı telefonun arka bölümünde dikey bir kamera modülü yer alıyor. Bu kamera modülünde ikili kamera kurulumu ve LED flaş bulunmaktadır. Bununla birlikte yine arka bölümünde Lenovo logosunun sol alta konumlandırıldığını söyleyelim. Ayrıca fiziksel parmak izi okuyucusu da arka bölüme yerleştirilmiştir.

Bunun dışında cihazın sağ tarafında güç, ses ve Google Asistan tuşları bulunuyor. Söylentilere göre akıllı telefon, 720 x 1600 piksel çözünürlüğünde ve 6,5 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak. Bu ekranda su damlası çentiği bulunacak. Cihazda 2GB RAM ve 32GB dahili depolama alanı yer alacak. Bununla birlikte akıllı telefon sekiz çekirdekli bir yonga setinden güç alıyor olacak.

Raporlara göre arkadaki kamera kurulumu 13MP ana kamera ve 2MP yardımcı sensör şeklindedir. Ayrıca ekrandaki çentik içerisinde ise 5MP özçekim kamerası yer alacak. Akıllı telefonun 200 gram ağırlığında olacağını biliyoruz. Bununla birlikte çift SIM’i desteklediğini ve şarj için USB Type-C portuna sahip olduğunu belirtelim. Ayrıca cihazın çıkış tarihi ve fiyatı ise şimdilik netleşmiş değil.

“Lenovo K13 Modelinin Tasarımı ve Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir