Kahramanmaraş Depremi Son Dakika! 15 Şubat Can Kaybı ve Yaralı Sayısı Kaç Oldu?

0

Kahramanmaraş depreminin 10’uncu günündeyiz. Yurdun dört bir yanından ve dünya ülkelerinden gelen arama kurtarma ekipleri bazı illerde çalışmalarını tamamlarken bazı illerde arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor. İşte 15 Şubat 2023 tarihinde can kaybı ve yaralı sayısında son durum…

 

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili birden vuran depremlerin ardından mucize kurtuluşların devamı geliyor. Adıyaman’da 212. Saatte 77 yaşındaki Fatma Güngör ve Kahramanmaraş’ta 205. Saatte 35 yaşındaki Ayşegül Bayır enkazdan sağ olarak çıkarıldılar. Kurtarılma anında hem arama kurtarma ekipleri hem de kurtarılan vatandaşların yakınları gözyaşlarına boğuldu.

 

Son Dakika Can Kaybı ve Yaralı Sayısı

 

Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa, Adana, Kilis, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya, Osmaniye, Diyarbakır depremlerinde toplam 6 bin 444 bina yıkıldı. AFAD son dakika açıklamasına göre; can kaybı 35 bin 418 oldu. Yaralı sayısı ise 105 bin 505 kişi olarak kayda geçti.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir