iOS 15 Beta 6 Sürümü Yayınlandı! Nasıl İndirilir?

Apple, bugün iOS işletim sisteminin yeni geliştirici beta sürümünü yayınladı. iOS 15 Beta 6 olarak yayınlanan bu güncelleme, Apple’ın mevcut iPhone modellerinde piyasaya süreceği iOS 15 güncellemesinin altıncı geliştirici beta sürümüdür. Bu yazımızda iOS ve iPadOS 15’in altıncı beta sürümü ile gelen yeniliklere yakından bakacağız.

iOS 15 sürümünün altıncı beta güncellemesinde birçok hata düzeltmesi yer alıyor. Ayrıca bir önceki sürümdeki beta güncellemelerinde de olduğu gibi yeni sürümün altıncı beta güncellemesinde daha çok hata düzeltmelerine ve işletim sistemi optimizasyonlarına kafa yorulmuştur. Bildiğiniz gibi Apple, iOS 15 ile birlikte mevcut uygulamalarını yeni özellikler ile birlikte geliştirdi. Şirket, iOS 15’in beta güncellemeleriyle birlikte ise ufak yenilikler sunmaya devam ediyor.

Apple, altıncı beta güncellemesinde uzun bir hata listesini çözüme kavuşturdu. Bununla birlikte şirket, bu güncellemelerle Haritalar, FaceTime ve Safari gibi uygulamalar için yeni işlevler ekliyor. Buna ek olarak iOS 15 güncellemesi ile cihazlara gelecek tüm yeniliklere daha önceden paylaşmış olduğumuz yazı üzerinden buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

iOS 15 Beta 6 Güncellemesi Nasıl İndirilir?

iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarınızda iOS veya iPadOS beta güncellemesini kurmak oldukça kolay. Bu işlem için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyin. Ardından sayfanın altındaki “İndir ve Yükle” seçeneğine dokunun. İsterseniz güncellemeyi cihazınızı bilgisayara bağlayarak iTunes üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak şunu belirtmemiz gerekiyor. Yeni iOS 15 geliştirici beta sürümünü cihazınıza kurmak için bir geliştirici profili yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemi, Apple’ın Developer Center web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda kablosuz ağ üzerinden indirebilirsiniz.

“iOS 15 Beta 6 Sürümü Yayınlandı! Nasıl İndirilir?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.