İlkokul, Ortaokul ve Lise Yarıyıl Tatili Ne Zaman? Sömestr Tatili Ne Zaman Başlıyor ve Bitiyor?

0

Sömestr tatili ile ilgili çok fazla soru geliyor. Özellikle de ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin sıklıkla sorduğu bu tatil ve ikinci döneme dair merak edilenleri yanıtlayacağız. Sömestr tatili ne zaman olacak? Okullar ne zaman kapanıyor?

Sömestr Tatili Ne Zaman Başlıyor?

Okulların ilk dönemi 20 Ocak’ta bitecek ve sömestr tatili başlayacak. Tatilin 6 Şubat 2023’e kadar sürmesi bekleniyor. Bu süre zarfında öğrenciler diledikleri gibi tatil yapabilecek. Öte yandan ikinci ara tatili için de tarih paylaşıldı.

İkinci Ara Tatil Ne Zaman?

Öğrencilerin sömestrdan sonraki tatilleri olan ikinci ara tatil 17- 20 Nisan tarihleri arasında olacak. Dolayısıyla bu süre zarflarında öğrenciler tatil haklarını kullanabiliyor. Üniversitelerdeki tatil programı ise üniversitenin akademik takvimine göre değişkenlik göstermektedir.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir