Huawei Mate 40 Pro+ Modelinin Tasarımı Ortaya Çıktı

0

Huawei, yeni Mate 40 serisi modellerini 22 Ekim tarihinde düzenleyeceği etkinlikte tanıtacak. Yaklaşan modeller ile ilgili ortaya çıkan bazı bilgilere göre, Mate 40 serisindeki modeller gücünü 5G destekli Kirin 9000 yonga setinden alacak. Bu yonga setine ek olarak cihazlarda 65W hızlı şarj desteği ve üstün yetenekli kameralar olacak. Şimdi ise bu sızıntılardan bağımsız olarak Huawei Mate 40 Pro+ modelinin tasarım detayları ortaya çıktı.

Yeni render görüntülerinin yanı sıra bazı kutu sızıntıları sayesinde Mate 40 Pro+’ın tasarımını öğrendik. Bu sızıntılara göre akıllı telefon farklı bir arka kamera modülü tasarımına sahip olacak. Cihazın arkasındaki bu modül sekizgen şekilli olacak ve bu modül içerisinde 5 farklı kamera sensörü yer alacak. Bu beş farklı kamera sensörü içerisinde periskop, ultra geniş açılı ve geniş açılı kameralar mevcut olacak. Bunun dışındaki sensörlerin detayını ise tanıtım sırasında öğreniyor olacağız.

Huawei Mate 40 Pro+ Modelinin Tasarımı Sızdırıldı

Ancak bir tahminde bulunmak gerekirse geriye kalan kamera sensörlerinin makro, derinlik veya ToF sensörleri olma olasılığı var. Elbette bu saydığımız üç sensör türünden sadece iki tanesi mevcut olacak. Kaç MP olarak sunulacak bilemiyoruz ancak en azından hangi sensör türlerinin bu değişik tasarım hatlarına sahip kamera modülü içerisinde karşımıza çıkacağını tahmin edebiliyoruz.

Render görüntülerinin yanı sıra akıllı telefonun kutusunun da fotoğrafları internet üzerinde sızdırıldı. Bu sızıntıda yer alan kutuya baktığımız zaman siyah renkli ve sade bir tasarımda sunulduğunu görmekteyiz. Mate 40 Pro+ modelinde ait olan bu kutuda yer alan cihaz bilgilerine baktığımız zaman 5G, 12GB RAM ve 256GB depolama alanı gibi özelliklerin kutuya yazıldığını görüyoruz. Kutusu paylaşılan cihazın rengi de “Seramik Siyahı” olarak belirtiliyor.

Huawei tarafından tanıtılacak ve birçok hayran tarafından heyecanla beklenen bu model, çok yakında tüm özellikleriyle karşımıza çıkacak. Çinli akıllı telefon üreticisi, 22 Ekim tarihinde Mate 40, Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro+ olmak üzere üç yeni model tanıtacak. Bu modellerin tüm detaylarını her yeni akıllı telefon tanıtımında olduğu gibi Teknobuk.com üzerinden sizlerle paylaşacağız.

“Huawei Mate 40 Pro+ Modelinin Tasarımı Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir