Emeklilik Bekleyenlerin Dikkatine! Emeklilik Gün Sayısı Hesaplaması Değişti..

0

e-Devlet aracılığıyla emeklilik hesaplama işlemlerini yapabilirsiniz. Ne zaman emekli olacağınızı biliyor musunuz? Emeklilik bekleyenler için gün sayısı hesaplamasının değişikliği ve dahası hakkında bilgi vereceğiz.

Emeklilik Nasıl Hesaplanır?

Emeklilikte gün sayısı hesaplama işlemi e-Devlet’ten gerçekleşmektedir. Bunun için girmeniz gereken adres https://www.turkiye.gov.tr/sgk-ne-zaman-emekli-olabilirim olmakla birlikte bu adres üzerinden sizden istenen bilgileri yazmalısınız. Önceliğiniz kimliğinizi doğrulamak olmalıdır. Sonrasında ise emekliliğe kaç gün kaldığı hakkında bilgi edinebileceksiniz.

Milyonlarca EYT’li Bekliyor

Öte yandan milyonlarca EYT’li yapılacak düzenlemeyi beklemektedir. Bu noktada emeklilik hakkı elde etmelerine çok az bir zaman kaldı. İlk etapta 1 milyonu aşkın kişinin emekli olacağı da gelen bilgiler arasında son dakika gelişmeleriyle birlikte çok daha fazlasını sizlere iletmeyi sürdüreceğiz.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir