Emekli Maaşına %100'den Fazla Zam mı Geliyor? TBMM'de Maaş Zammı Teklifi Sunuluyor!

0

TBMM’de konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, emeklilere yapılacak maaş zammına ilişkin %130’luk zam teklifinde bulundu. 3500 TL olan en düşük emekli maaşının artırılması gerektiğinden söz etti.

Emekli Maaşı 8000 TL Olacak mı?

Söz konusu emekli maaşının 3500 TL’den 8000 TL’ye çıkarılması önerisinde bulunuldu. Bu gelişmeden sonra bizleri nelerin beklediği yanıtlanacak. Emekli maaşına yüzde kaç zam yapılacağı hali hazırda merak edilmekte.

İşte Milletvekilinden Zam Açıklaması

“Milyonlarca emekli, açlık sınırının altında aylıkla yaşam mücadelesi vermektedir. Meclis, en düşük emekli aylığı konusunda bir düzenleme yapmadan tatile çıkacağı için yeni yılda en düşük emekli aylığı 3 bin 500 TL olarak uygulanmaya devam edecektir. En düşük emekli aylığı ile geçim sağlamaya çalışan emekliler; kira ödeyemez, yeterli beslenemez, kışın ısınamaz, temel ihtiyaçlarını karşılayamaz haldedir. Milyonlarca emekli yurttaşımızın, alım gücünü tamamen yitirmiş bir maaşla ‘sefalete’ mahkûm edilmesi ve ileri yaşlardayken zorlu bir geçim mücadelesine mecbur bırakılması kabul edilemez. Sunduğum kanun teklifiyle; milyonlarca emekliye bir nebze nefes aldırmak için, en düşük emekli maaşının 8 bin TL olmasını öneriyorum.”

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir