Depremzedelere Ne Kadar Para Yardımı Yapılacak? Yeni Konut Sayısı ve Nakdi Yardım Miktarı Açıklandı!

0

Kahramanmaraş depremi sonrası binlerce bina yıkıldı ve 35 bini aşkın can kaybı yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamayla yeni konut sayısı ve nakdi yardım miktarını açıkladı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, 30 bin yeni konut yapılacağını ve 100 bin lira nakdi yardım yapılacağını duyurdu.

 

Deprem bölgelerindeki 47 bin binadaki 211 bin konutun yıkılmış ve ağır hasarlı olduğunun tespit edildiğini bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mart ayı başında 30 bin konutun inşasına başlanacağını ve konutların fay hatlarının uzağına inşa edileceğini açıkladı. Ayrıca Erdoğan, “depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına, acil ihtiyaçları için 100 bin lira nakdi yardımda bulunacağız” ifadelerine yer verdi.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir