ASUS Zenfone 8 Modeli, Suya ve Toza Karşı Dayanıklı Olacak

0

Hareketli parçaları olan bir telefonu suya dayanıklı yapmak kolay değildir. Mekanizmalı kameralara sahip ASUS Zenfone 6 ve Zenfone 7 serilerinin suya dayanıklı olmamasının sebeplerinden biri de budur. Ancak ASUS, Zenfone 8 modeli ile birlikte suya karşı dayanıklılığı belirten IP68 sertifikasına sahip olacak. Bununla birlikte şirket, bu bilgiyi kısa süre önce doğruladı.

ASUS, yaklaşmakta olan kompakt amiral gemisi telefon için yayınladığı son tanıtımında, Zenfone 8’in IP68 derecesine sahip olacağını belirtti. Bu, akıllı telefonun toza, kire ve kuma dayanabileceği anlama geliyor. Ayrıca cihazın 30 dakikaya ve 1.5 derinliğe kadar suya daldırılabildiği anlamına gelmektedir.

Zenfone 8, ASUS’un IP68 derecesine sahip ilk amiral gemisi akıllı telefon modeli olacak. Zenfone 6 ve 7’den önce bile, suya dayanıklılık ASUS markalı telefonlarda bulunan bir özellik değildi. Bu nedenle söz konusu özelliği, marka için büyük yenilik olarak belirtilebiliriz. Bununla birlikte yaklaşan cihazın 3,5mm kulaklık girişine sahip olacağı da doğrulanmıştır.

Ayrıca önceki iki modelden farklı olarak yeni modelde kamera deliğine sahip bir ekran bulunacak. Söz konusu bu ekran yüksek yenileme hızını destekleyecektir. Buna ek olarak akıllı telefonun Qualcomm’un Snapdragon 888 yonga setinden güç alacağı belirtilmektedir.

“ASUS Zenfone 8 Modeli, Suya ve Toza Karşı Dayanıklı Olacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir