Apple ve TSMC, Mikro OLED Ekranlar Konusunda Birlikte Çalışıyor

0

Apple, şu anda TSMC ile birden fazla konuda birlikte çalışmalar yürütüyor. Hatta TSMC, Apple’ın iPhone modelleri için tek işlemci tedarikçisi konumundadır. Bununla birlikte kısa süre önce yeni bir rapor ortaya çıktı. Bu rapora göre Apple ve TSMC firmaları iş birliği gerçekleştirecek. Bu işbirliğin temel amacı ise gelecekteki artırılmış gerçeklik cihazlarında kullanılmak üzere mikro OLED ekranlar geliştirmek olacaktır.

Apple ve AR teknolojisi üzerine çalışan diğer şirketler, mikro OLED ekranlara odaklanmaktadır. Çünkü bunlar çok daha ince, daha küçük yapıdadır. Ayrıca diğer ekran teknolojilerine göre daha az güç kullanmaktadır. Bu avantajlar, onları giyilebilir AR cihazlarında kullanım için çok daha uygun hale getirir. Bununla birlikte rapor, ekranların boyutunun bir inçten daha küçük olduğunu belirtiyor.

Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerine çalıştığı ilk kez söylenmiyor. Apple’ın AR gözlüklerinin kod adı N421’dir. Geçen ay, başka bir kaynaktan gelen bir rapor, Apple’ın hala AR gözlüklerinin altında yatan teknoloji üzerinde çalıştığını iddia etti. Bu rapor, bitmiş ürünün hala birkaç yıl uzakta olduğunu iddia ediyordu.

Raporlar ayrıca Apple’ın AR cihazını 2023 gibi erken bir tarihte piyasaya sürmeyi hedeflediğini de belirtti. Apple ve TSMC’nin şu anda mikro OLED’ler için deneme üretim aşamasında olduğu bildiriliyor. Ekranların seri üretimden birkaç yıl uzakta olduğuna inanılıyor. Piyasada hazır artırılmış ve sanal gerçeklik kulaklıkları var.

Apple’ın herhangi bir sektörde yeni ürünleri piyasaya sürmeyi planlaması yaygındır. Bugün yeni segmentlerde nadiren birinci oluyor. Apple, nadiren pazara ilk giren şirket olsa da, herhangi bir segmentte en başarılı ürünlerden birini sunma eğilimindedir. Bununla birlikte ne Apple ne de TSMC raporla ilgili yorum yapmadı.

“Apple ve TSMC, Mikro OLED Ekranlar Konusunda Birlikte Çalışıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir