Apple Music, Yeni Porsche Taycan 2020’ye Tamamen Entegre Edilecek

0

Porsche , Apple Music’i yakında çıkacak olan “Taycan” a getirmek için Apple ile işbirliği yaptı . Bu, “Apple Music” in herhangi bir araca ilk tam entegrasyonudur.

Taycan’ın “Advanced Cockpit (Modern Kokpit)” dokunmatik ekranı aracılığıyla, “Apple Music” aboneleri 60 milyondan fazla şarkıyı, binlerce çalma listesini ve herhangi bir “Apple Music” radyo istasyonunu dinleyebilir. Porsche, Taycan ile altı aylık ücretsiz “Apple Music” aboneliği ve üç yıllık araç içi veri akışı sunuyor.

Porsche Satış ve Pazarlama İcra Kurulu Üyesi Detlev von Platen, “Porsche ve ‌Apple Music‌ mükemmel uyum sağlıyor – ortak değerleri paylaşıyoruz ve kullanıcı deneyimine, kalite mühendisliğine, tasarıma ve yeniliğe karşı aynı amansız tavrı paylaşıyoruz” dedi. AG. “Tamamen elektrikli Taycan’ımızdan başlayarak, yüksek performanslı spor otomobillerimize yenilikçi dijital eğlence teknolojilerini birlikte getiriyoruz.”

Apple’ın Porsche ile yaptığı işbirliği, Taycan’a bir dizi benzersiz özelliğin gelmesine izin verdi. Özel Porsche ses asistanı, ‌Apple Music’ten şarkı, çalma listesi veya radyo istasyonu isteyebilecek. Herhangi bir şarkıdan özel radyo istasyonları oluşturma gibi ‌Apple Music‌ özellikleri, Advanced Cockpit kullanıcı arayüzü aracılığıyla da kullanılabilecektir.

‌Apple Music‌, Taycan’ın Burmester üst düzey surround ses sistemi için özel olarak şarkılara dijital olarak sahiptir. Bu ikili kombinasyon “stüdyo kalitesinde ses” ile sonuçlanır. Ayrıca Porsche tarafından küratörlüğü yapılan özel “Apple Music” çalma listelerine erişim olacak.

Porsche Taycan, şirketin tamamen elektrikli ilk aracı ve önümüzdeki ay piyasaya sürülecek. Araç, standart olarak Apple CarPlay ve Siri ses kontrolü ile gelecek . Apple Music‌ entegrasyonunun gelecekte diğer Porsche modellerine de gelmesi bekleniyor.

Yeni Porsche Taycan 2020’nin Performansı Nasıl?

Yeni Taycan’ın performans verilerine değinecek olursak; 625 bg güç üreten modelin Turbo versiyonu 0’dan 100 km/s hıza 3,2 saniyede çıkarken ve 450 km menzil sunuyor. Turbo S ise 0’dan 100 km/s hıza sadece 2,8 saniyede çıkabiliyor ve 412 km menzil sağlıyor. (Via)

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir