Volkswagen, ID.4 İsimli Elektrikli Otomobilini Üretmeye Başladı

0

Volkswagen, ID.4 isimli elektrikli crossover modelinin son şeklini henüz resmi olarak açıklamadı. Ancak şirket buna rağmen elektrikli otomobilini üretim bandına çıkartmaya başladı. VW, otomobilin Eylül ayının sonunda planlanan lansmanından haftalar önce, Almanya’nın Zwickau kentindeki fabrikasında ID.4’ün üretimine başladı.

Autoblog’un aktardığı bu bilginin yanı sıra otomobilin son tasarım ve donanım detayları henüz resmi olarak açıklanmış değil. Ancak en azından Avrupalı müşterilerin bu model için senelerce beklemesi gerekmeyecek gibi görünüyor. Çünkü bu bölgedeki müşteriler Volkswagen’in yeni elektrikli otomobiline daha kısa bir süre içerisinde ulaşabilecek.

Alman otomotiv devi Volkswagen, ön siparişler için henüz bir tarih vermedi. Otomobile diğer kişilere göre daha erken ulaşabilmek için ne zaman bir kimlik edinebilecekleri konusunda ise herhangi bir kesin bilgi mevcut değil. Bu nedenle ID.4 modelini satın almak isteyenlerin biraz sabırlı olması gerekecek. ID.4’ün Çin’deki üretiminin 2020 yılının sonunda başlaması planlanıyor. Kuzey Amerika üretiminin ise 2022’den önce gerçekleşmeyeceği belirtiliyor.

ID.4 modeli, Volkswagen için oldukça önemli ve gelecekte ikonik olacak bir modeldir. Bunun nedeni ise bu otomobilin şirketin küresel bir müşteri kitlesi önüne sunduğu ilk temel elektrikli araç tasarımı olmasıdır. Gerek tasarımsal hatları gerek içerisindeki donanımı ile birlikte ilerleyen süreçte hem müşterilerin hem de otomobil tutkunlarının akıllarında kalacak bir model olacaktır.

Volkswagen’in elektrikli otomobil stratejisini büyütmesi marka için oldukça önemlidir. Şirket bu model ile birlikte doğru yolda olup olmadığını görecektir. VW’nin elektrikli otomobil başarısı diğer markalar için de oldukça önemlidir. Ford, halihazırda Volkswagen’in EV platformunu kullanarak bir araba geliştiriyor. Eğer ID.4 modeli başarılı olursa bu Ford’un geleceği için de iyiye işaret olacaktır.

“Volkswagen, ID.4 İsimli Elektrikli Otomobilini Üretmeye Başladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir