Apple iPhone 12 Serisine Dair Bilinen Tüm Özellikler Burada!

0

Eylül ayına her geçen gün daha fazla yaklaşıyoruz ve bu doğrultuda Apple iPhone 12 serisi ile ilgili söylentiler de alıp başını gidiyor. Önümüzdeki amiral gemisi iPhone modelleri ile ilgili birçok spekülasyon şimdiden ortaya çıktı. Bu yazımızda Apple iPhone 12 serisine dair bilinen tüm özellikleri derleyeceğiz.

Apple iPhone 12 Serisine Dair Bilinenler:

Tasarım konusunda geçen senenin modellerine oldukça benzer cihazlar göreceğiz. Ancak yeni modellerde düşme konusunda önlemleri daha yüksek tutabilmek için yan çerçeveler arka cama biraz daha yakın olacaktır. iPhone 12 serisinde iPhone 11 Pro modelindeki gibi koyu yeşil renk seçeneği bulunmayacak bunun yerine mavi renk sunulabilir.

Söylentilere göre iPhone 12 Pro, 120Hz Pro-motion değişken yenileme hızına sahip ekran ile birlikte karşımıza çıkacak. iPhone 12 modellerinin hepsi OLED ekrana sahip olacaklar. Ayrıca yeni modellerin daha ince çerçevelere ve daha küçük bir çentiğe sahip olacağını biliyoruz.

Batarya kapasitesi konusunda bildiğiniz gibi Apple oldukça cimri davranmaktadır. Üstüne üstlük şirket hiçbir tanıtım etkinliğinde cihazlarının batarya kapasitesini bile paylaşmıyor. Bu bilgileri daha sonrasında farklı kaynaklar üzerinden öğrenmek zorunda kalıyoruz.

iPhone 12 ile ilgili ortaya atılan spekülasyonlar yeni modelde 4.400mAh’den daha büyük bir batarya yer alacağını iddia ediyor. Apple, daha önce bu kadar büyük bir bataryayı akıllı telefon modellerinde kullanmadı. Şu ana kadar tanıtılan iPhone modellerinde en yüksek kapasiteli batarya 3.969mAh ile iPhone 11 Pro Max modeli olmuştu.

Daha demin de bahsettiğimiz gibi cihazdaki çentiğin boyutu öncekine göre daha küçük bir şekilde karşımıza çıkacak. iPhone 12 serisi çok daha iyi bir şekilde çalışan iyileştirilmiş Face ID teknolojisi ile gelecek. Bunun yanında iPhone 12 Pro Max modelinde bir de ekran içi parmak izi sensörünün yer alacağı söyleniyor.

64MP’lik kamera sensörünün yeterince yüksek performans verememesi nedeniyle Apple, 12MP kamera sensörlerini kullanmaya devam edecek. Ancak otomatik odaklanma hızı 2-3 kat daha hızlı olacaktır. Buna ek olarak muhtemelen Pro modellerinde iPad Pro’da yer alan LiDAR sensörü de yer alacak. Aynı zamanda cihazın kameralarının 3x optik yakınlaştırma ve 30x dijital yakınlaştırma yapabileceği belirtiliyor.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir