2023 Bedelli Askerlik Ücretine Rekor Zam Geldi! Cumhurbaşkanı Bedelli Askerlik Ücretini Açıkladı!

0

Son günlerde 150 bin liraya çıktığı söylenen 2023’te ödenen askerlik ücreti için rakam belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memur ve tüm emeklilerin maaşlarına yüzde 25 zam yapıldığını açıkladı. Erdoğan’ın açıkladığı memur zamlarıyla birlikte 2023 yılı askerlik ücreti 100 bin 80 liraya yükseldi.

Son günlerde asgari ücret artışının açıklanmasının ardından sosyal medya, ödenen askerlik ücretlerinin 150 bin liraya çıkabileceği iddialarını mırıldanıyor. 2023 Temmuz ayına kadar geçerli olan ve yılda iki kez artan bedelli askerlik ücreti, memur maaşlarındaki artışa endekslendi.

2023 YILINDA ASKER NE KADAR MAAŞ VERDİ?

TÜİK’in Aralık ayı enflasyonunu açıklamasının ardından memurlar için 6 aylık enflasyon farkı 16,47’ye yükseldi. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm memur ve emeklilere yönelik sosyal yardım payını açıkladı. Erdoğan, yeni fiyat artış oranını yüzde 25 artırdıklarını bildirdi.

Bu habere göre bedelli askerlik bedeli 100.080,9 TL oldu. Böylece bedelli askerlik ücreti yüz bin TL sınırını aştı.

ÜCRETLİ ASKERLİKTE PARÇA DÖNEMİ

Öte yandan bedelli askerlik hizmetinde eğitim kapasitesinin yetersizliği nedeniyle kura sistemi kullanılmaktadır. Bundan böyle, bedelli askerlik için yapılan her başvuru doğrudan kabul edilmeyecek ve kuraya tabi tutulacak.

Kazananlar harcı ödeyip bedelli askerlikten faydalanabilirler.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir