2021 Suzuki Hayabusa Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

0

Supersport motosiklet denince akla ilk gelenlerden biri olan Suzuki Hayabusa’nın yeni modeli çıktı. Hayabusa 2021 yılında bir çok açıdan güncellenerek karşımıza çıktı. Karşınızda yeni özellikleri ile 2021 Suzuki Hayabusa:

Motosiklet denince akla ilk gelen isimlerden biri tabii ki Suzuki Hayabusa demek yanlış olmaz. Suzuki Hayabusa 2021 yılı için karşımıza bir çok yeni özellik ile geldi. Hayabusa modelinde 550’den fazla parçası güncel. Ayrıca geliştiriciler motosikletin aerodinamik yapısını da iyileştirdi.

2021 Suzuki Hayabusa modelinin ön tarafında büyük bir LED aydınlatma yer almakta. Bu LED aydınlatmaya ek LED stop lambası ve krom kaplı egzozlarda yeni modelde yer almış. Ayrıca modelin TFT ekranında ise yol bigisayarından, ortam sıcaklığına kadar bir çok bilgiye ulaşılabilmek mümkün.

Modeldeki en büyük değişim ise elektronik kısıda bizleri karşılamakta. Şirket elektronik yardımcılar ile sürüşü daha güvenli ve zevkli kılmayı başarmış. Ayrıca şirket Suzuki Intelligent Ride System paketi kapsamında bir çok özelliği konumlandırmış. Bu özelliklere aktif hız limitleyici, çekiş kontrolü, üç kademeli motor freni kontrolü,, yokuş kalkış desteği, motorun yatma açısını hesaba katan “cornering ABS” gibi bir çok özelliği örnek gösterebiliriz. Ayrıca farklı sürüş modlarına erişimi sağlayan Drive Mode Selector Alpha da yeni modelin sahip olduğu özellikler arsında yerini almış.

Yeni model motosiklette 1340 cc sıralı dört silindirli motor yer almakta. Ünite 187 beygir güç ve 150 Nm tork üretmekte. Fakat yeni Hyabusa’nın maksimum hızı ise elektronik olarak 300 km/s ile sınırlandırılış durumda.

2021 model Suzuki Hyabusa önümüzdeki aydan itibaren İngiltere’de satışa çıkacak. Yeni modelin satış fiyatı ise 16.499 pound (160 bin TL). Yeni nesil Suzuki Hayabusa, Doğan Trend Otomotiv güvencesi ile Nisan ayında stoklarla sınırlı olarak Türkiye’de tanıtıma özel 299 bin TL’den satışa sunulacak.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir