Xiaomi’nin 108MP Kameralı En Ucuz Telefonu Yakında Piyasaya Sürülecek

0

Geçmiş söylentiler, Çinli akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi’nin Gauguin ve Gauguin Pro kod adlı modeller üzerinde çalıştığına işaret ediyordu. M2007J17C model numaralı yeni bir Xiaomi modelinin ağ erişim izni aldığı bildirildi. Yeni sızıntılara göre Xiaomi’nin 108MP ana kameralı en ucuz akıllı telefon modeli yakın zamanda piyasaya sürülecek.

Yeni sızıntı, Digital Chat Station olarak bilinen ünlü akıllı telefon analisti tarafından geliyor. Sızıntıda yer alan modelin kod adının Gauguin olduğu ve daha önceki sızıntılarda da yer aldığı belirtiliyor. Xiaomi’nin bu modeli, 108MP ana kamera sensörüne sahip olacak. Bununla birlikte yaklaşan modelin şirketin en uygun fiyatlı 108MP kameraya sahip ürünü olacağı da söylenmektedir.

Bu kamera kurulumuna sahip en ucuz model olacağı için muhtemelen Xiaomi değil de Redmi markası altında piyasaya sürülecek. Bu olursa, aynı zamanda cihaz Redmi’nin ilk 108MP kameraya sahip akıllı telefonu olmuş olacak. Samsung ve Xiaomi tarafından ortaklaşa geliştirilen 108MP kamera sensörünü kullanan Xiaomi modelleri Mi 10, Mi 10 Pro ve Mi CC9 Pro olarak belirtilebilir.

Samsung ve Xiaomi’nin ortaklığı ile geliştirilen bu sensör 1/1.33 inçlik bir sensör alanına sahiptir. Işığa duyarlı olan bu alan tam bir 48MP sensördür. Sensör boyutu ve ışığa duyarlı alan ne kadar büyükse, o kadar çok foton yakalanır. Bunun sonucu olarak ise ışığa duyarlı performans o kadar iyi ve görüntüleme etkisi de o kadar iyi bir şekilde kullanıcıya sunulmuş olur.

Şu anda Redmi tarafından beklenen modeller yeni Redmi Note 10 serisidir. Bu nedenle 108MP akıllı telefon, Redmi Note 10 serisinin bir üyesi olabilir. M2007J22C model numaralı yeni bir Redmi akıllı telefonu kısa süre önce ağ sertifikası aldı. Model numarasına baktığımıza zaman bu yeni M2007J17C modelinin en üst düzey Redmi Note 10 Pro olabileceğini söylemek güvenlidir. Ayrıca telefonun Ekim ayı civarında piyasaya sürülebileceğine dair spekülasyonlar mevcut.

“Xiaomi’nin 108MP Kameralı En Ucuz Telefonu Yakında Piyasaya Sürülecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir