Xiaomi, Mi MIX 4 Akıllı Telefonunu Piyasaya Süreceğini Doğruladı

0

Xiaomi CEO’su son zamanlarda yeni bir açıklama yaptı. Şimdiye kadar yeni bir Mi MIX modelinin tanıtılmayacağını düşünüyorduk. Ancak Xiaomi CEO’su yakın zamanda yeni bir Mi MIX 4 akıllı telefon modelinin tanıtılacağını resmen doğruladı. Tanıtım tarihi olarak ise 2021 yılını işaret etti. Bu duyuru, eminiz ki Mi MIX serisi hayranlarını şimdiden heyecanlandırmıştır.

Bu yıl içerisinde piyasaya sürülecek olan bu model, bu serideki dördüncü nesil cihaz olacak. Bununla birlikte birkaç Xiaomi yöneticisi, şirketin bu yılın sonlarında yeni bir tablet piyasaya süreceğini açıkladı. Söz konusu Mi MIX 4 modelinin de bu tablet ile birlikte tanıtılmasını bekleyebiliriz. Ancak bu konuda net bir duyurunun mevcut olmadığını belirtelim.

Yaklaşan Mi MIX modeli birkaç gün önce Lei Jun tarafından öne çıkarıldı. Bu modelin Çinli şirketin en pahalı telefonu olacağı söylenmektedir. Şu anda yaklaşan Mi MIX akıllı telefon hakkında pek bir şey bilinmemekle birlikte, raporlar şirketin bir kitap gibi açılıp kapanabilen katlanabilir bir tasarımı tercih edebileceğini söylüyor. Bu durumda, Xiaomi’nin ilk katlanabilen akıllı telefonu olacak.

Bundan farklı olarak ikinci bir ihtimal de mevcut. Daha önce Xiaomi’nin dört bir yanı ekran olan farklı akıllı telefon patentleri aldığını sizlere aktarmıştık. Xiaomi yeni Mi MIX modeli için şelale ekran olarak tanımlanan bu tasarımı da tercih edebilir. Dolayısıyla yine farklı bir tasarım görmüş oluruz. Xiaomi CEO’su Lei Jun, şirketin yeni Mi MIX akıllı telefonunu bu yılın sonlarında piyasaya süreceğini doğruladı. Ancak buna rağmen, bir zaman çizelgesi bulunmuyor.

Mi MIX serisine dahil olan bir cihazın iki yıllık bir aradan sonra piyasaya sürüleceğini belirtelim. Tablete gelince, şu anda bu konuda hiçbir bilgi yok. Cihazın adı bile açıklanmış değil. Ancak Xiaomi’nin piyasaya sürdüğü son tablet cihazın 2018’de Mi Tab 4 olduğunu biliyoruz. Bu durumu göz önünde bulundurduğumuzda şirketin ne planladığını görmek ilginç olacak.

“Xiaomi, Mi MIX 4 Akıllı Telefonunu Piyasaya Süreceğini Doğruladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir