Xiaomi Mi E-Kitap Okuyucu Bluetooth Sertifikası Aldı

0

Xiaomi, geçtiğimiz yıl MiReader ismiyle ilk e-kitap okuyucu modelini tanıtmıştı. Bu ürün sadece Çin pazarına özel olarak piyasaya sürüldü ve diğer ülkelere gönderilmedi. Ancak Xiaomi, küresel pazarlarda da satışa sunabileceği Mi Ebook Reader isimli yeni bir e-kitap okuyucu modeli üzerinde çalışıyor.

Mi Ebook Reader, Bluetooth SIG’nin veritabanında ortaya çıkmış durumda. E-kitap okuyucu modeli 23 Temmuz tarihinde Bluetooth sertifikasını aldı. Elde edilen bu sertifikaya göre cihaz Bluetooth 5.0 bağlantı teknolojisi üzerinden veri aktarımı yapabilecek.

Xiaomi, son zamanlarda akıllı telefon dışındaki ürünlerini de Çin pazarı dışındaki ülkelerde piyasaya sürüyor. Şirket birkaç hafta önce Mi Taşınabilir Elektrikli Hava Kompresörü cihazını Hindistan’da piyasaya sürdü. Bu ürün Hindistan’da satışa sunulmadan yaklaşan bir yıl öncesinde Çin’de tanıtılmış ve yine Çin’de satışa çıkmıştı.

Şirketin ürün gamındaki diğer ürünler de her geçen gün küresel modeller ile güncellenerek dünyanın diğer bölgelerine de erişmek için yola çıkıyor. Xiaomi’nin Mi Notebook bilgisayar modelleri de yakın zamanda global versiyona kavuştu. Dolayısıyla Xiaomi’nin e-kitap okuyucu cihazını da Çin dışındaki ülkelerde de satışa sunmak istemesi pek de şaşırtıcı bir durum değil.

MiReader modeli, 221ppi piksel yoğunluğu değerine sahip 6 inçlik bir e-Ink ekran ile gelmektedir. 24 farklı seviyede ayarlanabilir ön aydınlatmalı bir LED’e sahip olan cihaz, karanlıkta daha iyi okuma deneyimi sunabiliyor. Bunula birlikte cihaz epub, PDF, DOC, XLS ve TXT gibi formatlardaki dosyaları destekliyor. Ayrıca kullanıcılar kendi içeriklerini de cihaza yükleyebiliyorlar.

“Xiaomi Mi E-Kitap Okuyucu Bluetooth Sertifikası Aldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir