Xiaomi Mi 11 Ultra Modeli, 11 Mayıs’ta Avrupa’da Satışa Çıkıyor

0

Xiaomi, Mart ayında amiral gemisi özelliklere ve etkileyici arka kamera modülüne sahip olan Mi 11 Ultra modelini Çin’de piyasaya sürdü. Şimdi ise Xiaomi Mi 11 Ultra modeli, Avrupa’da satışa çıkacak. Ayrıca şirketin belirttiği üzere söz konusu cihaz 11 Mayıs’ta Avrupa’daki müşterilerin beğenisine sunulacaktır.

Çinli şirket, geçen sene piyasaya sürdüğü Mi 10 Ultra modelini yalnızca Çin’de satışa sunmuştu. Ancak Xiaomi, bu seneki “Ultra” modelinde bu kararını değiştirdi. Bu doğrultuda Mi 11 Ultra modelinin Avrupa’da da resmi olarak satıldığını göreceğiz. Henüz tam olarak hangi Avrupa ülkelerinde satışa sunulacağını bilmiyoruz. Ancak Xiaomi’nin Hollanda’ya özel olan Facebook sayfası 11 Mayıs’taki lansmanı doğruladı.

Mi 11 Ultra, etkileyici özellikler ile birlikte geliyor. Bununla birlikte akıllı telefonda oldukça büyük bir kamera sensörü bulunuyor. Ayrıca akıllı telefon, Qualcomm’un 5G destekli Snapdragon 888 yonga setinden güç almaktadır. Mi 11 Ultra modelinin ekranı ise 6,81 inç boyutunda ve AMOLED panel olarak karşımıza çıkıyor.

Söz konusu modelde 8GB ve 12GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği bulunuyor. Depolama konusunda ise 256GB ve 512GB seçenekleri sunulmaktadır. Premium model, kutusundan Android 11 tabanlı MIUI 12 arayüzü ile çıkıyor. Ayrıca akıllı telefonda 67W hızlı şarj destekli ve 5.000mAh kapasiteli büyük bir batarya bulunuyor.

Buna ek olarak akıllı telefon suya ve toza karşı IP68 dayanıklılık sertifikasına sahip olduğunu belirtelim. Mi 11 Ultra modelinin Avrupa ğazarı için €1.199 gibi bir fiyat etiketi ile satışa sunulacağı daha önceden duyurulmuştu. Henüz bu modelin Türkiye’ye gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz. Ancak Avrupa fiyatı göz önünde bulundurulduğunda Türkiye’ye gelirse çok yüksek bir fiyat etiketi ile karşımıza çıkacağını tahmin edebiliriz.

“Xiaomi Mi 11 Ultra Modeli, 11 Mayıs’ta Avrupa’da Satışa Çıkıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir