Xiaomi Mi 11, Snapdragon 875’den Güç Alan İlk Çinli Telefon Olacak

0

Xiaomi, bu sene Mi 10 ve Mi 10T serisi olarak birçok yeni amiral gemisi ve premium orta sınıf model tanıttı. Ancak bazı raporların ortaya koyduğu verilere göre amiral gemisi modellerden daha çok uygun fiyatlı orta sınıf ve giriş seviyesi modeller sattı. Bununla birlikte Çinli akıllı telefon üreticisi yeni modeller üzerinde çalışamaya devam ediyor. Gelen yeni bilgilere göre Xiaomi’nin önümüzdeki sene tanıtacağı Mi 11 modeli, gücünü Snapdragon 875’ten alan ilk Çinli akıllı telefon olacak.

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, son yıllarda Qualcomm şirketi ile iyi ilişkiler içerisinde. Bu sebeple bazı yeni modellerinde Qualcomm’un yeni işlemcilerini ilk defa kullanan şirket Xiaomi oldu. İki şirket arasında ilişkiler iyi devam ederken bu sefer de yeni Snapdragon 875 yonga setiyle alakalı önemli bir gelişme yaşandı. Bu kapsamda Çin’de piyasaya sürülecek ilk Snapdragon 875’li model Xiaomi’nin yaklaşan Mi 11’i olacak.

Xiaomi Mi 11 Modeli, Snapdragon 875’li İlk Çinli Akıllı Telefon Olacak!

Bahsetmiş olduğumuz bu bilgi, geçtiğimiz gün Çin’in popüler sosyal medya platformu olan Weibo üzerinde ortaya çıktı. Çinli akıllı telefon uzmanı olan Digital Chat Station tarafından paylaşılan bu haber Xiaomi Mi 11’in Snapdragon 875’li ilk Çinli model olacağına işaret ediyor. Çin’deki ilk model Mi 11 olurken, Samsung’un Galaxy S21 serisindeki modeller ise bu yonga setini dünya çapında kullanan ilk cihazlar olarak karşımıza çıkacak.

Yeni işlemciyi ilk olarak kullanmak amiral gemisi modellerden şimdi de orta seviye modellere sıçradı. Pek çok marka yeni işlemcileri ilk olarak kendi modellerinde kullanmak için yarışır hale geldi. Xiaomi’nin alt markası Redmi ile piyasaya sürdüğü bir orta sınıf model olan Redmi K30 5G Racing Edition modelinde Snapdragon 768G mobil yonga seti ilk defa kullanılmıştı. Şimdi ise gözler Aralık ayında tanıtılacak Snapdragon 875’e çevrilmiş durumda.

Haftalar sonra tanıtılacak olan Qualcomm’un yeni amiral gemisi yonga seti, 1 + 3 + 4 düzeninde toplamda 8 çekirdeğe sahip olacak. 5nm süreci ile üretilecek olan Snapdragon 875, Snapdragon X60 5G modemi ile birlikte gelecek. Bu yonga setini içeren modeller ise yonga setinin tanıtımından birkaç ay sonra karşımıza çıkacak. Her zaman olduğu gibi o modellerle ilgili tüm detayları da Teknobuk.com üzerinden sizlerle paylaşamaya devam edeceğiz.

“Xiaomi Mi 11, Snapdragon 875’den Güç Alan İlk Çinli Telefon Olacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir