Xiaomi Mi 10 Ultra Modeli, Android 11 Güncellemesi Alıyor

0

Xiaomi, geçtiğimiz yıl şimdiye kadarki en iyi akıllı telefon modelini Mi 10 Ultra ismiyle tanıttı. Bu model, şirketin onuncu yıl dönümünü kutlamak için piyasaya sürüldü. Mi 10 Ultra modeli, Android 10 tabanlı MIUI 12 arayüzü ile birlikte kutusundan çıkıyor. Şimdi ise Xiaomi, Mi 10 Ultra modeli için Android 11 güncellemesini göndermeye başlamış durumdadır.

Xiaomi, Ağustos 2020’de 10. yıl dönümü vesilesiyle Mi 10 Ultra modelini piyasaya sürdü. Aynı zamanda Çinli teknoloji devi bu modeli Redmi K30 Ultra ismiyle de satışa çıkardı. Bu iki model de yukarıda bahsettiğimiz gibi Android 10 işletim sistemi ile birlikte geliyor. Ancak şimdi Android’in en son sürümünü güncelleme olarak alıyorlar.

Çin’de satılan çoğu Xiaomi telefonu gibi bu modeller de MIUI Beta programına dahildir. Bu nedenle iki model de bir süredir Android 11 tabanlı haftalık MIUI derlemeleri alıyor. Ancak firma, yalnızca Mi 10 Ultra için ‘Kararlı Beta’ güncellemesini (V12.1.1.0.RJJCNXM) 1 Şubat’ta yayınlamaya başladı. İki haftadan biraz daha uzun bir süre sonra, bu yapı artık daha fazla kullanıcı için mevcut durumdadır.

Buna ek olarak bu güncellemenin “Kararlı Beta” ismiyle gönderildiğini söyleyelim. Yani bu güncelleme tam sürün olarak gelmiyor. Xiaomi, tüm kullanıcılar yerine daha küçük bir kullanıcı kitlesine bu güncellemeyi gönderiyor. Güncellemede herhangi bir sorun olup olmadığı bu sayede rahat bir şekilde kontrol edilebiliyor. Eğer bir sorun görülürse buna müdahale ediliyor.

Kararlı beta güncellemesinde bir sıkıntı yaşanmaz ise güncelleme tüm kullanıcılar için gönderilecektir. Bu nedenle bir Mi 10 Ultra kullanıcısı iseniz ayarlar üzerinden güncelleme gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Güncelleme OTA yoluyla gönderildiği için size ulaşması biraz zaman alabilir. Bundan dolayı endişelenmenize gerek yok. Kısa bir süre içerisinde zaten tüm Mi 10 Ultra kullanıcılarına ulaşacaktır.

“Xiaomi Mi 10 Ultra Modeli, Android 11 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir