Tarım ve Orman Bakanı'ndan Fiyat Artışı Haberi! Tam Olarak 1.000 Lira Artış Oldu!

0

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’den gelen açıklama gözler önüne serildi. pek çok kişinin yakından takip ettiği detaylar yanıt bulacak. Öte yandan güncel gelişmelere dair neler biliyoruz? Çeltik fiyatlarında artışa gidildiği 1000 TL’lik bir artırım uygulandığı belirtildi. Tüm bu detaylar ışığında bizleri başka nelerin beklediği yanıt bulacak. Öte yandan çeşitli detayları da sizlerle paylaşacağız.

Çeltik Fiyatlarında Artış!

Bakan Kirişçi, yaptığı açıklamada “Gelişen piyasa koşullarını dikkate alarak çeltik fiyatlarını her çeşit için ton başına 1000 lira artırıyoruz. Buna göre TMO alım fiyatları, baldo çeşit için 16 bin liraya, Osmancık çeşit için 14 bin 500 liraya, luna çeşit için 13 bin 500 liraya yükseltilmiştir. Bu fiyat farkından bugüne kadar TMO’ya ürün teslim eden üreticilerimiz de faydalanacaktır. Güncellenen alım fiyatlarımızın tüm çeltik üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun.” ifadesine yer verdi.

Gelişme Büyük İlgi Gördü

Yaptığı açıklamayla dikkat çeken Bakan Kirişçi, bu hamlesiyle birlikte tarım gündeminde yerini aldı. Peki ya şimdi bizleri neler bekliyor? Çeltik üreticilerinin bu haberi olumlu karşıladığı belirtilmekte.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir