SSK ve Bağ-Kur Emeklilerine Müjde: 2.745 TL Ek Ödeme Kesin Tarihini Bekliyor!

Emeklilere Müjdeli Haber: 2.745 TL Ek Ödeme Geliyor!

Türkiye genelinde 15 milyondan fazla emekli için sevindirici haber geldi. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılacak olan ek ödeme ve ilave zam, emeklileri sevindirecek nitelikte. Özellikle sosyal yardım ve ek ödeme beklentisi içinde olan emekliler, şubat ayıyla birlikte bekledikleri müjdeli haberi aldı.

Resmi Gazetede Yayınlandı: İlave Zam Yürürlüğe Girdi!

Resmi gazetede yayınlanan ilave zam kararı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yürürlüğe girdi. Bu kapsamda taban maaş 7.500 TL’den 10.000 TL’ye çıkarılırken, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine refah payı dahil toplam zam oranı 11.68 puan olarak belirlendi.

Emekli Zam Farkı Ödemeleri Kesin Tarihleri Belli Oldu!

Emeklilere yapılacak ilave zam farkı ödemelerinin kesin tarihleri açıklandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, SSK emeklilerine 6 Şubat Salı günü, Bağ-Kur emeklilerine ise 7 Şubat Çarşamba günü ilave zam farkı ödemelerinin yapılacağını duyurdu.

Kök Maaş Üzerinden Hesaplanacak Ek Zam Farkları

Emeklilere yapılacak ek ödeme, kök maaş üzerinden hesaplanacak. Emekliler, e-devlet üzerinden SGK alanından sorgulama yaparak yeni kök maaşlarını öğrenebilecekler. Ocak 2024 emekli maaşlarındaki %37,57’lik enflasyon zammı sonrasında, ek zam farkları da belirlenen tarihlerde hesaplara geçecek.

Hangi Emekli Ne Kadar Ek Zam Farkı Alacak?

11.68 puan ilave zamla birlikte emeklilerin alacakları ek zam farkları kök maaşlarına göre değişecek. En düşük emekli maaşı alanlar, Aralık ayında 7.500 TL maaş alıyorsa, bu ilave zam farkı ile 2.500 TL’lik artış elde edecekler.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir