SGK Uzmanına Göre Asgari Ücret 7700 TL Olacak!

SGK Uzmanı Özgür Kaya, asgari ücret için ne kadarlık bir tahminde bulunuyor? 2023 yılı asgari ücret zammı söz konusu olduğunda hükümetin büyük adımlar atacağı düşünülüyor. Dolayısıyla hali hazırda 5500 TL net maaş alan olan asgari ücret, yüzde kaç zam ile ne kadar olacak merak edildi. Aralık ayına kadar ki süreçte enflasyonun da etkili olacağı tahmin edilmekte. Gelinen bu noktada bizleri nelerin beklediği yanıt bulacak.

Yakında Açıklanacak

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelen açıklamada asgari ücret için “Asgari ücretten memur ve emekli maaşına kadar tüm kesimlerin gelirlerini yılbaşında ciddi şekilde tekrar yükselterek enflasyonun yol açtığı refah kaybını aşama aşama gidermekte kararlıyız” ifadesine yer verilmişti. Dolayısıyla asgari ücretteki artış potansiyeli buradan da anlaşılmakta.

%40 Zam Gelebilir

SGK Uzmanı Özgür Kaya’dan gelen ifade doğrultusunda asgari ücrete gelebilecek zammın %40’ı bulabileceği ifade ediliyor. Tüm bu detaylar ışığında bizleri başka nelerin bekleyeceğini zamanla öğrneceğiz. Asgari ödemenin 7700 TL olması ne gibi durumlarla sonuçlanır o da merak edilmekte.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir