SGK Uzmanı Emin Yılmaz'dan Emeklilere Yönelik Seyyanen Zam ve İntibak Yasasıyla İlgili Önemli Açıklamalar!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) uzmanı Emin Yılmaz, seyyanen zam ve İntibak yasasına dair önemli detayları paylaştı.

Emekli Maaşlarındaki Yüzde 49,25 Zam Oranı ve Eleştiriler

Milyonlarca emeklinin maaşlarına yapılan düzenleme ile yüzde 49,25 zam oranı belirlenmişti. Ancak, bu zam oranının 6 bin 700 TL ve altındaki kök aylıkları etkilememesi, tepkilere neden oldu. Yapılan düzenleme sonucunda milyonlarca emekli, en düşük emekli maaşı olarak 10 bin TL’nin altına düşmemeye devam ediyor.

Emeklilerin Talebi: Seyyanen Zam ve İntibak Yasası

Birçok emekli, sesini duyurabilmek adına iktidara çağrıda bulunuyor. Emeklilerin beklentisi, seyyanen bir zam ve intibak yasasının çıkması yönünde yoğunlaşıyor.

SGK Uzmanı Emin Yılmaz’ın Açıklamaları

SGK Uzmanı Emin Yılmaz, katıldığı bir programda seyyanen zam ve intibak yasasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz, seçim öncesinde iktidarın seyyanen zam konusunda net bir adım atacağını belirtirken, “Seyyanen zam, mutlak emekliye verilmelidir. Konuşulan rakamlar arasında 4 bin ila 10 bin arasında değişim olabilir” ifadelerini kullandı.

İntibak Yasası ve Hakkaniyet İçin Düzenleme

Yılmaz, intibak yasasının çıkmasının daha hakkaniyetli olacağını vurgulayarak şunları söyledi: “2000 öncesinde emekli olanlar için İntibak Yasası çıktı. Bu kişilerin kök aylıkları, yüzde 49,25’lik zam sonrası 10 bin ila 11 bin liranın üzerine çıkacak. Ancak, 2000 sonrası emekli olanların aylıkları oldukça düşük durumda, bu nedenle mutlaka bir düzenleme yapılması gerekiyor.”

Emekli Maaşlarının Yükseltilmesi Hedefleniyor

Halk Tv programcısı Ekrem Açıkel, Halkın Haberi programında seçimden önce emeklilere verileceği söylenen 4 bin TL ek zamla ilgili kulis bilgilerini paylaştı. Yapılan düzenlemeyle en düşük emekli maaşının 14 bin liraya çıkarılacağı belirtilirken, hükümetin 31 Mart seçimleri öncesinde kızgın olan emeklilerin gönlünü ve oylarını kazanmaya çalışacağı ifade edildi.

Yazıyı Kaynağından Okuyun →

DİPNOT: Yayınlanan yazı Haberİnternette adlı web sitesinden alıntı yapılarak ve kaynak gösterilerek yayınlanmıştır. Tarafımızca herhangi bir ekleme yapılmadan ilk hali ile yayındadır. Alogazete.com adresi paylaştığı haberler üzerinden asla kazanç veya gelir elde etmez. Haber içeriğinde yanlışlık veya aykırı bir durum düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir