Samsung Galaxy M42 Modeli, Serinin İlk 5G Destekli Modeli Olacak

0

Samsung, şimdiye kadar Galaxy M serisi altında farklı modeller piyasaya sürdü. Bununla birlikte yakın zamanda serideki ürün yelpazesini de genişletti. Şimdi ise yeni modeller tanıtmaya hazırlanıyor. Güney Koreli teknoloji devi, Samsung Galaxy M42 isimli yeni modelini piyasaya sürmeye hazırlanmaktadır. Ayrıca ortaya çıkan bilgilere göre yaklaşan Galaxy M42 modeli, M serisindeki 5G destekli ilk model olacak.

Son rapora göre Wi-Fi Alliance listesinde söz konusu model SM-M426B model numarası ile karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte bu model numarası, Galaxy M42’nin Galaxy M serisindeki 5G bağlantı desteği ile gelen ilk cihaz olacağını göstermektedir. Ayrıca akıllı telefonun kutusundan Android 11 işletim sistemi ön yüklü olarak çıkacağını da belirtelim.

Yaklaşan akıllı telefon modelinin arka bölümünde 64MP geniş açılı ana kamera sensörü yer alacak. Ön tarafta ise özçekimler ve görüntülü aramalar için kullanılabilecek 32MP ön kamera bulunacak. Bununla birlikte Samsung Galaxy M42 modelinin 90Hz yenileme hızını destekleyen bir AMOLED ekrana sahip olması beklenmektedir.

Batarya konusunda da birtakım sızdırılmış bilgilere sahibiz. Bu bilgilere göre cihazda hızlı şarj destekli 6.000mAh kapasiteli büyük bir batarya yer alacak. Ancak bu hızlı şarj desteğinin ne kadar hızlı olduğunu konusunda bir bilgiye sahip değiliz. Aynı zamanda yaklaşan Galaxy M42 modelinin tanıtım tarihi konusunda da resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Bu arada Samsung, Galaxy A72 ve Galaxy A52 akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanmaktadır. Ayrıca Samsung Galaxy A22 5G de yakında piyasaya sürülecek modeller arasında yer almaktadır. Söz konusu modelle dair bildiğimiz bilgiler şimdilik bu şekilde. Bununla birlikte yeni detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

“Samsung Galaxy M42 Modeli, Serinin İlk 5G Destekli Modeli Olacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir