Samsung Galaxy M01s Modeli, Android 11 Güncellemesi Alıyor

0

Samsung, mevcut akıllı telefon modelleri için Android 11 güncellemesini sunmaya devam ediyor. Bununla birlikte Samsung, 2020 yılının ikinci yarısında piyasaya sürdüğü cihazlarından biri olan Galaxy M01s modeli için de bu güncellemeyi yayınlamaya başladı. Güney Koreli şirket, söz konusu model için Android 11 tabanlı One UI 3.1 güncellemesini yayınlıyor.

Samsung Galaxy M01s, sahip olduğu fiyat ile çok sayıda satmayı başardı. Bununla birlikte cihaz, kutusundan Android 9.0 Pie tabanlı One UI 1.1 arayüzü ile birlikte çıkıyordu. Şimdi ise One UI’ın daha gelişmiş sürümü olan One UI 3.1 arayüz güncellemesini alıyor. Bu güncelleme Android 11 özelliklerinin yanı sıra One UI’daki yenilikler de cihaza gelmektedir.

Söz konusu güncelleme, M017FXXU2CUG1 sürüm numarası ile cihaza ulaşıyor. Bunun yanı sıra Samsung, bu güncelleme Temmuz 2021 Android güvenlik yamalarını da cihaza göndermektedir. Bu sayede cihaz güvenlik konusunda daha iyi bir konuma yükselmektedir. Ayrıca güncellemede geliştirilmiş performans, daha iyi özelleştirme ve gelişmiş Dijital Denge gibi konulara odaklanılmaktadır.

Şimdilik yalnızca Hindistan’daki kullanıcılar tarafından indirilebilse de kısa süre içerisinde hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde bu güncellemenin yayınlanmasını bekliyoruz. OTA yoluyla gönderilen güncellemenin gelip gelmediğini cihazınızın “Ayarlar” uygulamasından kontrol edebilirsiniz. Bunun için ayarlardaki “Güncelleme > İndir ve Kur” yolunu izlemeniz yeterlidir.

Eğer güncelleme ayarlarında herhangi bir güncelleme gözükmüyorsa bu güncellemenin henüz sizin cihazınıza ulaşmadığı anlamına gelmektedir. Bu nedenle güncelleme için biraz daha beklemeniz gerekiyor. Galaxy M01s modelinin bir sonraki Android 12 güncellemesini alıp almayacağı belli değil. Ancak bu model için güvenlik güncellemeleri yayınlanmaya devam edecektir.

“Samsung Galaxy M01s Modeli, Android 11 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir