Samsung Galaxy A50 Modeli Android 11 Güncellemesi Alıyor

0

Samsung‘un Galaxy A50 ve Galaxy A50s isimli akıllı telefon modelleri, piyasaya sürüldüğü sene en çok satan modellerin başında geliyordu. Bununla birlikte bu modeller, Android 9.0 tabanlı One UI 1.x arayüzü ile birlikte kutusundan çıktı. Daha sonrasında Android 10 tabanlı One UI 2.5 güncellemesi aldı. Şimdi ise Samsung Galaxy A50 ve A50s modeli, Android 11 güncellemesi almaya başladı.

Güney Koreli şirket, bu Android güncellemesi ile birlikte cihazın arayüzünü de güncelliyor. Bu doğrultuda akıllı telefona One UI 3.1 güncellemesi gönderilmektedir. Samsung, Aralık 2020’den beri Android 11 tabanlı One UI 3.0 güncellemesini bazı modellerine gönderiyordu. Ayrıca şirket, Galaxy S21 serisinin tanıtılmasıyla birlikte One UI 3.1 sürümünü sunmaya başladı.

Bu nedenle One UI 3.0 güncellemesi almayan Galaxy A50 ve Galaxy A50s gibi modeller, doğrudan One UI 3.1 sürümününe güncellenmektedir. Galaxy A50 için One UI 3.1 güncellemesi, Hindistan’da A505FDDU7CUBC yazılım sürümüyle yayınlandı. Bununla birlikte OTA güncellemesinin boyutu 1871,38 MB olarak belirtilmektedir. Ayırca cihazın güvenlik yaması seviyesini Mart 2021’e çıkarmaktadır.

Daha demin de belirttiğimiz gibi güncelleme ilk olarak Hindistan’daki cihazlar için gönderildi. Bununla birlikte yakın zamanda diğer ülkelerdeki kullanıcılar da bu güncellemeye kavuşacaktır. Şirketler genel olarak güncellemeleri bölge bölge yayınlar. Bu sayede herhangi bir sorun olması durumunda bu sorundan etkilenen daha az sayıda cihaz olur. Böylece daha az sayıda kişi mağdur olur.

Hem Galaxy A50 hem de Galaxy A50s için Android 11 güncellemesinin önümüzdeki günlerde daha fazla bölgede sunulması beklenmektedir. Ayrıca kullanıcılar cihazlarının güncellemeyi alıp almadığını kontrol etmek için Ayarlar > Yazılım Güncelleme > İndir ve Kur yolunu izleyebilir. Bununla birlikte karşısına çıkan bu sayfa üzerinden güncellemenin mevcut olup olmadığını kontrol edebilmektedir.

“Samsung Galaxy A50 Modeli Android 11 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir