Redmi Note 9S Modeli, Android 11 Güncellemesi Alıyor

0

Xiaomi, küresel pazardaki Redmi Note 9S modeli için nihayet Android 11 güncellemesini yayınlamaya başladı. Güncelleme, MIUI 12 arayüzü üzerine inşa edilmiştir. Aynı zamanda bu güncellemenin şu anda “Kararlı Beta” aşamasında olduğunu da belirtelim. Eğer güncellemeyi alan ilk kullanıcılar bir sorun yaşamaz ise diğer kullanıcılara da kısa süre içerisinde bu güncelleme gönderilecektir.

Güncellemenin boyutu yaklaşık olarak 2,5GB civarındadır. Önümüzdeki günlerde tüm küresel Redmi Note 9S kullanıcılarına gönderilecektir. Biraz da güncellemesinin getirdiği yeniliklerden bahsedelim. Öncelikle bu güncelleme, cihazın en yeni sürüm olan Android 11’e yükseltiyor. Buna ek olarak Ocak 2021’de sunulan güvenlik yamalarını da cihaza entegre ediyor.

Redmi Note 9S, zaten MIUI 12 sürümüne sahiptir. Bu nedenle MIUI sürümü konusunda herhangi bir yükseltme güncellemede yer almıyor. Bu Android güncellemesi, Redmi Note 9S’in alacağı en son büyük güncelleme olabilir. Cihaz satışa çıktığında MIUI 11 ve Android 10 ile geliyordu. Tek büyük Android güncellemesi de bu oldu.

Ancak MIUI güncellemesi konusunda son olmayacak. Bu doğrultuda akıllı telefon, MIUI 12.5 güncellemesini alabilir. Bu konuda Xiaomi tarafından resmi bir duyuru beklemek daha doğru olur. Bu arada Xiaomi, 8 Şubat’ta MIUI 12.5’i Global olarak piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

8 Şubat’taki etkinlikte aynı zamanda Mi 11 modelinin küresel tanıtım etkinliği de düzenlenecek. Ayrıca şirket, yeni amiral gemisi ve MIUI güncellemesiyle ilgili bilgiler verecek. Aynı zamanda bu etkinlikte Mi 11 Lite isimli yeni bir uygun fiyatlı model de piyasaya sürülebilir.

“Redmi Note 9S Modeli, Android 11 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir