Redmi Note 10 Serisinin 108MP Kamera İle Geleceği Doğrulandı

0

Xiaomi, yaklaşmakta olan Redmi Note 10 serisinin bazı özelliklerini şimdiden doğruladı. Ayrıca akıllı telefon serisi, 4 Mart tarihinde düzenlenecek bir etkinlik ile birlikte karşımıza çıkacak. Bununla birlikte yaklaşan seride 108MP kamera sensörünün bulunacağını direkt olarak Xiaomi’den öğrenmiş olduk.

Xiaomi, Redmi Note 10 serisindeki kamera özelliğini Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla duyurdu. Ayrıca yapılan paylaşımda şirketin ilk 108MP kameralı amiral gemisi modelinin bu seride olacağını öğrendik. Serinin iki veya daha fazla cihaza sahip olacağını biliyoruz. Bununla birlikte bu kamera sensörü muhtemelen Redmi Note 10 Pro veya Pro Max isimli cihazlarda kullanılacaktır.

Buna ek olarak bu kamera sensörünün Samsung’un üretmiş olduğu HM1 sensörü olduğunu düşünüyoruz. Çinli şirket, şimdiye kadar amiral gemisi modellerinde 108MP kamera sensörlerini zaten kullandı. Ancak şimdi daha uygun fiyatlı olan bir seride bu kamerayı görüyor olacağız. Bununla birlikte Realme firması da 108MP kameralı bir cihaz tanıtmaya hazırlanmaktadır.

Redmi’nin yaklaşan akıllı telefon serisinde AMOLED ekran paneline geçiş yapması beklenmektedir. Çinli şirket, geçtiğimiz sene Redmi Note 9 Pro Max modelinde IPS LCD panel tercih etti. Şimdi ise daha iyi bir görüntü deneyimi sunabilen ekran ile karşımıza çıkmaya hazırlanmaktadır. Bununla birlikte son sızıntılara göre Pro olmayan modelde ortalanmış kamera delikli bir AMOLED ekran bulunacak.

Serinin en üst seviye özelliklere sahip olan modelinin 5G desteğine sahip olmasını bekliyoruz. Söylentilere göre bu modelde Snapdragon 768G 5G isimli yonga setini görebiliriz. Önümüzdeki günlerde daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Zaten Redmi Note 10 serisi de çok yakında tanıtılıyor olacak. Bununla birlikte yeni detaylar geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“Redmi Note 10 Serisinin 108MP Kamera İle Geleceği Doğrulandı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir