Redmi Note 10 Modeli, 108MP Kameraya Sahip İlk Redmi Cihazı Olabilir

0

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, birkaç gün önce yeni bir modelin geleceğini ima eden bir paylaşım yaptı. Şirket, Çin’de büyük olasılıkla Redmi K30 serisinin yeni modellerini ve büyük olasılıkla Redmi Note 10 modelini tanıtacak. Redmi Note 10 modeli ile ilgili olarak cihazın Avrupa’da piyasaya sürülen Mi 10T Lite modelinin yeniden yapılandırılmış hali olduğu söyleniyor.

Çin’in popüler sosyal medya platformu Weibo üzerinde ortaya çıkan yeni bir sızıntı, Redmi Note 10 modelinin Mi 10T Lite’dan farklı bir kamera kurulumuna sahip olacağını ima ediyor. Digital Chat Station’un Weibo üzerindeki paylaşımında, Redmi’nin yaklaşan akıllı telefon modelinin 108MP kamera ile donatılacağı söyleniyor. Bununla birlikte cihaz, muhtemelen telefoto ve makro kameralara da sahip olacaktır.

Redmi Note 10 Modeli, 108MP Kameralı İlk Redmi Akıllı Telefon Modeli Olabilir

Çeşitli sertifikasyon süreçlerinde ortaya çıkan model numaralarından aşina olduğumuz gibi “G” ile biten numaralar, Global sürümleri temsil etmektedir. Kısa süre önce FCC sertifikası olan “M2007J17C” model numarasına sahip cihaz Çin versiyonu olarak gelecektir. Mi 10T Lite modeli, 120Hz LCD ekranın yanı sıra Snapdragon 750G yonga seti ve 4.820mAh kapasiteli batarya ile piyasaya sürüldü. Ancak küresel sürümünün arka bölümünde 64MP ana kamera, ultra geniş açılı ve makro lensler tercih edildi.

Redmi Note 10 ile ilgili sızıntıyı yapan akıllı telefon uzmanı, cihazın bazı olası özelliklerinden de bahsetti. Paylaşıma göre bir Redmi markalı cihazda 120Hz LCD ekran, Snapdragon 750G yonga seti, 108MP ana kamera ve 33W hızlı şarj destekli 4.800mAh kapasiteli batarya yer alacak. Bu özellikler, Redmi Note 10’un bazı ufak değişikliklere uğramış ve yeniden yapılandırılmış bir Mi 10T Lite modeli olma ihtimalini güçlendiriyor.

Yonga setine baktığımız zaman, Redmi’nin üst markası olan Xiaomi, 2020 yılında daha fazla 5G destekli ürünü tanıtma vaadini adım adım gerçekleştiriyor gibi görünüyor. Eğer bu söylentiler doğruysa, bu cihaz ilk 108MP kameralı Redmi akıllı telefon olma özelliğini de gösterecek. Xiaomi, Çin’de Redmi Note 9 serisini pas geçip Redmi 10X serisini tanıttı. Bununla birlikte yeni Redmi modeli, söylentilere göre $149 gibi bir fiyat etiketine sahip olabilir.

“Redmi Note 10 Modeli, 108MP Kameraya Sahip İlk Redmi Cihazı Olabilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir